Śpiąca królewna, czyli dekalog zdrowego snu

Sen najlepszym kosmetykiem upiększającym.

Trywialnym jest stwierdzenie, że trzeba długo spać, by pięknie wyglądać . W przeciwieństwie do arabskich księżniczek, kobiety pracujące, prócz czasu na sen, muszą mieć czas na wszystko : pranie, sprzątanie, gotowanie i tryskanie energią wobec najbliższych (zwane zbiorczo "podtrzymywaniem ciepła domowego ogniska") lub pełnienie roli "ramienia do wypłakiwania" dla wszystkich psiapsiółek po kolei; realizację zawodową, dokształcanie się, dbanie o piękny wygląd, podtrzymywanie relacji towarzyskich, a więc ogólnie rzecz ujmując - błyszczenie przykładem cnót współczesnej kobiety.

Żeby podołać tylu wyzwaniom dnia , trzeba dobrze przygotować ciało i umysł w ciągu nocy . Zregenerowanie organizmu wyczerpanego codzienną wielozadaniowością jest konieczne, by w ogóle wstać dnia następnego i dalej pełnić rolę kobiety idealnej. Podczas snu skóra intensywnie się odnawia (tworzą się nowe komórki). Poprawia się jej ukrwienie , staje się lepiej odżywiona , szybciej wydala toksyny .

Garść rad, jak tego dokonać

1. W najbardziej wartościowy (najgłębszy sen , zbawienny dla regeneracji komórek) zapadamy przed północą. Jeśli to tylko możliwe, kładź się spać i odpływaj w objęcia Morfeusza o godzinie 22.00 .

2. Potrzebujesz ośmiu godzin snu , by Twój organizm zdążył wypocząć (oczywiście są osoby, którym wystarcza mniejsza dawka, ale wyjątki potwierdzają regułę).

3. Kolację zjadaj najpóźniej trzy godziny przed udaniem się do sypialni. W przeciwnym razie, Ty będziesz spać, ale Twój żołądek nie odpocznie, zostanie zmuszony do trawienia . Bardzo prawdopodobne, że przyśnią Ci się jakieś koszmary, nie wspominając już o przekształceniu niespalonych kalorii w tłuszcz (wszystko, co zjadasz po godzinie 21.00, liczy się niejako podwójnie. Oznacza to, że zjedzenie batonika mającego 200 kcal, przyniesie efekt zjedzenia dwóch takich smakołyków i odłoży się na biodrach).

4. Na klika godzin przed snem nie pij niczego, co zawiera kofeinę , teinę lub substancje pobudzające . Dlatego zrezygnuj z kawy, czarnej herbat y, coli i napojów z guaraną. Wypij melisę , ona wycisza i ułatwia zasypianie.

5. Jeśli w ciągu dnia nie dostarczyłaś swojemu ciału odpowiedniej dawki ruchu , idź koniecznie na spacer . Dotleniony organizm regeneruje się znacznie lepiej.

6. Zbyt dużo czasu spędzonego przed komputerem i telewizorem , utrudni spokojne zaśnięcie. Jeśli w pracy jesteś uwiązana do komputera, nie uskuteczniaj w domu dobrowolnego niewolnictwa względem telewizora. Naprawdę istnieją zdrowsze i ciekawsze rozrywki (zarówno dla ciała, jak i ducha).

7. Przed snem przewietrz sypialnię . Temperatura w tym pomieszczeniu nie powinna przekraczać 18 stopni , więc zostaw uchylone okno. Dzięki cyrkulacji świeżego powietrza z zewnątrz, lepiej się wyśpisz i obudzisz się rześka.

8. Jeśli jesteś zestresowana i przemęczona, weź przed snem kąpiel z dodatkiem olejków aromaterapeutycznych (lawendowy lub różany uspokaja). Na bezsenność pomoże także olejek majerankowy . W sypialni włącz ulubioną, relaksującą muzykę i pooddychaj głęboko, wznosząc ramiona ku górze i opuszczając.

9. Głowę trzymaj trochę wyżej , aby uniknąć obrzęków na twarzy.

10. Magnez i wapń działają uspokajająco . Pomogą przy problemach z zasypianiem. Wieczorem możesz wypić szklankę ciepłego mleka (stary, sprawdzony sposób). Zawiera tryptofan, aminokwas będący składnikiem białka, który w organizmie przekształcany jest w serotoninę , czyli hormon odpowiedzialny za sen.

Obudzisz się piękna i wypoczęta . A więc: śpij dobrze!

alat

Krem na noc dla młodej cery

Czytaj też w Znam.to: Maybelline Collosal Volume Express Mascara - kolos w swojej kategorii

Więcej o: