Olejki eteryczne: uroda i pozytywna energia z fiolki

Popraw sobie nastrój i dbaj o urodę za pomocą aromaterapii.

Jak działają olejki eteryczne?

Wchodzące w skład kosmetyków, wzmacniają barierę lipidową skóry, relaksują zmęczoną cerę a także pomagają redukować cellulit , zmiany trądzikowe i zmarszczki. Ponadto, mają ogromny wpływ na nastrój . Mogą zarówno relaksować, uspokajać jak i pobudzać do działania .

Terapia antystresowa : kąpiel z dodatkiem olejku geraniowego , lawendowego i z drzewa sandałowego . Do wanny wlewamy max. 10 kropel olejków (w przeciwnym razie ryzykujemy podrażnienie). Mieszanki nie należy wlewać pod strumień wody, gdyż zapach szybko się ulotni.

Terapia ułatwiająca zasypianie : dodaj do wanny kilka kropel olejku lawendowego

Terapia relaksująca : zastosuj olejek różany i posiedź w kąpieli przynajmniej kwadrans lub zastosuj masaż z tym olejkiem. Poprawia nastrój , uelastycznia i nawilża skór ę.

Terapia antycellulitowa : rozcieńcz olejek cyprysowy, geraniowy lub pomarańczowy w oleju bazowym i masuj skórę dotkniętą cellulitem. Pamiętaj, że każdy olejek eteryczny trzeba rozcieńczać, gdyż stanowi on silny koncentrat składników, które mogą podrażnić skórę.

Terapia łagodząca problem rozstępów : do kąpieli dodaj 4 krople olejku lawendowego , 3 krople - geraniowego oraz 2 krople olejku jałowcowego . Olejek z geranium wzmacnia tkankę łączną , dlatego stosuje się go do redukowania blizn i rozstępów. Poza tym, ma on działanie oczyszczające , doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry tłustej , ze skłonnością do wyprysków.

Czy wiesz, że...?

- Z badań wynika, że rozpylenie w powietrzu olejku cytrynowego poprawia koncentrację i zmniejsza ilość błędów popełnianych w pracy

- najlepszym afrodyzjakiem jest olejek z jaśminu , zwanego "kwiatem nocy"

- olejek miętowy korzystnie wpływa na umiejętność skupienia , zmniejsza zmęczenie umysłowe i łagodzi bóle głowy

- olejek szałwiowy ma dość ostry, ziołowy zapach. Zmniejsza napięcia wywołane stresem, poprawia pamięć . Ponadto jest zaliczany do afrodyzjaków

- przez sześć godzin od zastosowania olejków cytrusowych nie wolno się opalać

- jeśli odrobina olejku eterycznego dostanie się do oka , należy je przemyć mlekiem , nie zaś wodą

alat

Zobacz też:

Wiosenne odmładzanie

Czytaj w Znam.to: Puder brązująco-rozświetlający Smasxboxa, remedium na spóźnioną wiosnę 

Więcej o: