Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

Sprawdź na czym polegają metody wybielania, stosowane w gabinetach.

Istnieją dwie najpopularniejsze metody profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie dentystycznym:

1. Wybielanie z użyciem 30% nadtlenku wodoru i odpowiedniej lampy (np. halogenowej - metoda Beyond). Zabieg wykonywany jest przez dentystę, trwa 30 do 40 minut. Efekt - natychmiastowy .

Przebieg: Lekarz smaruje ochronnym żelem dziąsła, a następnie pokrywa zęby preparatem z 30% nadtlenkiem wodoru. Zęby naświetla się niebieskim światłem specjalnej lampy.

Właściwie wszystkie gabinetowe sposoby wybielania bazują na wspomnianym 30 % nadtlenku wodoru, różni je rodzaj lamp używanych do naświetlania (im mniejsze ciepło wytwarzają, tym lepiej dla zębów).

Lampy laserowe czy plazmowe mogą powodować nadwrażliwość uzębienia, zaś niektóre z nowoczesnych metod (np. Brite Smile czy Beyond) wykorzystują tzw. zimne światło lub specjalne filtrowanie światła, przez co zabieg jest bezpieczniejszy.

To metoda gwarantująca najbardziej spektakularny efekt. Ponadto, rezultat wybielenia utrzymuje się ok. 2 lat, w zależności od indywidualnych uwarunkowań i trybu życia (np. palenie papierosów powoli niszczy efekt wybielenia). 

Przeciwwskazania : zabieg nie jest zalecany kobietom w ciąży, osobom z chorobą dziąseł i nastolatkom poniżej 16 roku życia.

Cena wybielania metodą Beyond - ok. 1200 zł, inne metody - w zależności od wykorzystywanych lamp - 800 zł do 1800 zł (najdroższe jest wybielanie laserowe).

2 . Wybielanie nakładkowe (tzw. nocne). Polega ona na zastosowaniu specjalnych nakładek (wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta, na podstawie wycisków zębowych), do których aplikuje się preparat wybielający o różnym stężeniu (10%, 15% lub 20%), w zależności od wrażliwości zębów.

W gabinecie wykonuje się jedynie nakładki, natomiast proces wybielania odbywa się w domu (można nosić rzeczone nakładki z żelem w ciągu dnia lub spać z nimi).

Efekt zależy od liczby aplikacji (zęby wybielają się stopniowo - nie zaś jednorazowo - jak w przypadku pierwszej metody).

Cena : 650 zł do 1000 zł

O czym warto pamiętać?

- Przez okres 2 tygodni po zabiegu wybielania należy stosować tzw. białą dietę, czyli unikać "barwiącej" żywności, np. buraków, jagód, porzeczek a także picia czerwonego wina lub czarnej herbaty. W przeciwnym razie można zrujnować efekt wybielania

- Dla podtrzymania efektu warto stosować pasty specjalnie przeznaczone do zębów wybielanych, np. z serii BlanX

- Przez kilka dni po zabiegu występuje przejściowa nadwrażliwość zębów, mogą pojawić się także bóle głowy

alat

Zobacz także:

Śnieżnobiały uśmiech: mity na temat domowych metod wybielania

Czytaj w Znam.to: Doskonały korektor na wszelkie niedoskonałości

Więcej o: