Mezoterapia: odżywczy koktajl o natychmiastowym działaniu

Na najczęściej zadawane pytania, dotyczące zabiegu mezoterapii, odpowiada Roma Zielińska z gabinetu DER-MED. 

Masz problem z wypadaniem włosów lub na twarzy zauważyłaś pierwsze zmarszczki ? Zabieg mezoterapii może okazać się skutecznym rozwiązaniem tych problemów .

Na czym polega mezoterapia?

Najogólniej mówiąc mezoterapia to niechirurgiczny zabieg polegający na wstrzykiwaniu substancji leczniczej bezpośrednio w skórę. Nakłuć dokonuje się za pomocą bardzo cienkiej strzykawki co 0,5 do 1,5 centymetra. Następnie wykonuje się masaż , który łagodzi niewielki obrzęk oraz pomaga w równomiernym rozchodzeniu się preparatu z miejsca podania.

Aplikowane koktajle działają odżywczo , wzmacniająco oraz odbudowująco , a ponadto pobudzają mikrokrążenie. W zależności od rodzaju problemu ustalona zostaje liczba zabiegów oraz dobierany jest optymalny program mezoterapii.

Kiedy stosuję się mezoterapię?

Zabieg wskazany jest, jeżeli zależy nam na szybkim poprawieniu wyglądu skóry, zwalczeniu cellulitu oraz leczeniu pierwszych oznak łysienia. Preparaty wykorzystywane podczas mezoterapii przyczyniają się do usprawnienia mikrokrążenia oraz zwiększenia metabolizmu komórek tłuszczowych.

Dzięki temu możliwe jest niemal natychmiastowe odżywienie, pobudzenie i regeneracja skóry. Mezoterapię wykonuje się, gdy problemem jest zwiotczenie skóry, drobne zmarszczki, występujący na udach, brzuchu i pośladkach cellulit oraz nadmierne wypadanie włosów.

Czy u wszystkich mezoterapia przynosi oczekiwane rezultaty?

Należy zaznaczyć, że mezoterapia stymuluje naturalne właściwości regeneracyjne skóry. Wstrzykiwane preparaty mają skondensowane i miejscowe działanie, a pierwsze rezultaty widoczne są już kilka chwil po dokonaniu zabiegu. Po nakłuciu na skórze powstaje niewielka grudka, która wchłania się samoistnie po upływie około 2 dni.

Czy mezoterapia jest bezpieczna?

Z całą pewnością tak. Aplikowane substancje nie przenikają do układu krążenia, lecz działają miejscowo.

Czy mezoterapia jest zabiegiem bolesnym?

Mezoterapia nie jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym . By zapewnić pacjentowi maksimum komfortu wskazane jest zastosowanie miejscowego znieczulenia. Jeżeli ktoś ma bardzo wrażliwą skórę można przed zabiegiem zastosować środek znieczulający- na przykład maść Elma.

Jakie substancje są wykorzystywane podczas zabiegu?

Wszystko zależy od tego, czemu ma służyć mezoterapia. Inne koktajle są wykorzystywane w celu poprawienia elastyczności skóry, a inne w profilaktyce łysienia. Nie ulega jednak wątpliwości, że preparaty te składają się głównie z witamin , minerałów, kwasów nukleinowych, czynników wzrostu oraz cząsteczek biostymulujących .

Na przykład w terapii odmładzania skóry jako jeden ze składników wykorzystywany jest kwas hialuronowy , który dzięki swoim właściwościom wiązania wody, zapewnia utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia oraz nadaje skórze twarzy większą elastyczność oraz młodzieńczy i promienny wygląd.

W jaki sposób mezoterapia pomaga zwalczyć uporczywy cellulit?

Dzięki mezoterapii następuje stymulacja krążenia krwi i chłonki, a w wyniku procesu lipozy dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej. Proces ten jest stymulowany dzięki wstrzykiwaniu znanej nam dobrze L- karnityny , która obecnie jest najskuteczniejszym środkiem spalającym zbędą tkankę tłuszczową. W efekcie możliwe jest wygładzenie powierzchni skóry bez interwencji chirurgicznej (liposukcji). Niemniej jednak skuteczna walka z cellulitem wymaga kilkumiesięcznej serii skojarzonych zabiegów mezoterapii i endermologii lub alternatywnie drenażu limfatycznego.

Co to jest mezolift?

Mezolift to jedna z metod mezoterapii. Polega ona na podawaniu specjalnie przygotowanych koktajli , które w odpowiednich proporcjach zawierają witaminy oraz kwas hialuronowy. Efektem zastosowania takich preparatów jest wyraźne wygładzenie i ujędrnienie powierzchni skóry.

Ile zabiegów należy wykonać by efekt był długotrwały?

Jednorazowy zabieg regenerujący i odżywczy nie wystarczy, by efekt utrzymał się długo. Dlatego też w początkowej (uderzeniowej) fazie terapii trwającej zwykle 2 miesiące zaleca się wykonanie kilku serii zabiegu co mniej więcej 2 tygodnie .

Następnie dla podtrzymania rezultatów przez okres od 3 do 6 miesięcy wystarczy zrobić jeden zabieg na miesiąc.

Jakie są przeciwwskazania?

W zasadzie nie należy wykonywać mezoterapii podczas ciąży , a także powinny się od niej powstrzymać osoby uczulone na składniki zawarte w preparatach, cierpiące na stany zapalne skóry lub chorobę nowotworową oraz takie, które zażywają leki przeciwkrzepliwe . By na skórze nie pojawiły się przebarwienia miejsca nakłuć należy smarować kremem w filtrem do momentu całkowitego wchłonięcia się grudek.

Jaki jest koszt przeprowadzenia zabiegu?

Cena mezoterapii jest ustalana indywidualnie przez lekarza i zależy od ilości zużytych ampułek oraz rodzaju preparatu. Pojedynczy zabieg to koszt do 250 do 500 złotych , przy czym przy zakupie 6 zabiegowego pakietu mezoterapii udzielana jest kilkunastoprocentowa zniżka.

Zobacz, gdzie można skorzystać z zabiegu mezoterapii:

Centrum Kosmetyczno - Dermatologiczne DER-MED

Więcej o: