Kwas hialuronowy: bezpieczny sposób na zmarszczki

Jest najsilniejszą z istniejących substancją nawilżającą, służy nie tylko do wypełniania zmarszczek, ale stanowi też składnik kremów intensywnie nawilżających.

Kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w organizmie człowieka. Wchodzi w skład macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Odpowiada za gładkość i sprężystość skóry , ponieważ ma właściwości wiązania wody w naskórku. Jego zadaniem jest utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia tkanek .

Wraz z upływem czasu ilość tego kwasu w skórze maleje. W związku z tym zaczynają pojawiać się zmarszczki.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetologii

Aby zniwelować efekt bruzd na twarzy można wykonać zabieg wypełniania zmarszczek. Polega on na dostarczeniu skórze zastępczego źródła kwasu hialuronowego, który przywróci odpowiednie nawilżenie tkanek (zaburzone przez załamania skórne, będące wynikiem mimiki twarzy).

Ponadto, kwas ten stosowany jest w celu zwiększenia objętości (np. ust) oraz korygowania owalu twarzy, poprawy sprężystości i nawilżenia skóry twarzy, szyi i dekoltu, a także do uniesienia brwi.

Wprowadzenie kwasu hialuronowego do skóry nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji uczuleniowej, gdyż w sposób naturalny występuje on w ludzkim organizmie. Po upływie 6 - 12 miesięcy od iniekcji, zabieg wygładzania zmarszczek można (ale nie trzeba) powtórzyć, gdyż kwas stopniowo ulega wchłonięciu przez organizm.

Zastosowanie wypełniania kwasem hialuronowym jest szczególnie dobrym rozwiązaniem w przypadku korygowania tzw. zmarszczek uśmiechu (ich wygładzanie za pomocą botoksu, zmieniłoby naturalną mimikę tych okolic twarzy).

W gabinetach medycyny estetycznej dostępne są zabiegi wypełniania kwasem hialuronowym następujących producentów: Restylane, Surgiderm, Rofil, Corneal Voluma.

Ile to kosztuje?

Chcąc skorzystać z zabiegu wygładzenia poziomych zmarszczek na czole, trzeba liczyć się z kosztem 450 - 850 zł; "kurze łapki": 400 - 750 zł, "lwie zmarszczki" pomiędzy brwiami: 450 - 750 zł; bruzdy nosowo- wargowe: ok. 1000 zł, zmarszczki na górnej wardze: 500 - 750 zł.

Czy wiesz, że...

- Zaledwie jedna cząsteczka kwasu hialuronowego ma zdolność związanie nawet 250 cząsteczek wody

- kwas hialuronowy jest składnikiem coraz większej liczby kremów nawilżających, jednak w tej postaci jego skuteczność jest znacznie niższa, aniżeli w przypadku zabiegu wypełniania

- Od niedawna kwas ten wykorzystuje się w celu powiększenia męskiego przyrodzenia (zabieg polega na wprowadzeniu poprzez niewielkie nacięcie preparatu wypełniającego; efekt utrzymuje się od roku do dwóch lat)

- kwas hialuronowy zaczęto stosować także do powiększania piersi (jest to metoda znacznie mnie inwazyjna i bezpieczniejsza, aniżeli wkładanie implantów silikonowych; efekt utrzymuje się nawet 2 lata)

- Niegdyś w kosmetologii stosowano kwas pozyskiwany z produktów naturalnych, np. pępowin czy grzebieni kogucich. Obecnie wytwarzany jest metodami laboratoryjnymi.

alat

Zobacz też:

Malu Wilz już w Polsce

Czytaj w Znam.to: Ujędrnij sobie dekolt z Dove!

Więcej o: