Cienie dla wyrazistego spojrzenia

Właściwie dopasowane cienie do powiek wydobywają głębię spojrzenia i podkreślają kolor oczu. Latem dozwolone są nawet bardzo odważne szaleństwa kolorystyczne.

Warto pamiętać o odpowiednim doborze cieni do koloru tęczówki . Ich barwę najlepiej podkreślają odcienie kontrastujące, np. cienie brązowe i fioletowe świetnie pasują do zielonych oczu, natomiast szare i niebieskie zostaną doskonale podkreślone za pomocą brązów. Niebieski kolor tęczówki "wydobędą" m.in. odcienie szarości.

Dzienny makijaż do pracy powinien bazować na dwóch odcieniach: jasnym i ciemniejszym z tej samej gamy kolorystycznej (np. beż z brązem czy też różne odcienie różu i szarości). To klasyka, ale można też zaszaleć z mniej oczywistymi zestawieniami. Wszystko zależy od osobowości i nastroju.

Ciemniejszy odcień aplikujemy na zewnętrzną część powieki i lekko rozcieramy dodając na środek cień jaśniejszy, który przechodzi ku wewnętrznemu kącikowi w zupełnie jasny.

Makijaż na wieczór powinien być bardziej wyrazisty. Dobrym pomysłem jest zawsze modny smokey eyes . Do jego wykonania potrzebne są dwa cienie: bardzo ciemny, matowy szary (lub nawet czarny) oraz drugi, w jaśniejszym odcieniu.

Zaczynamy od obrysowania oczu czarną, miękką kredką (górna i dolna powieka). Potem, ciemnoszarym cieniem pokrywamy za pomocą pędzelka narysowane kreski i malujemy cieniem całą ruchomą część górnej powieki oraz linię poniżej kreski na dolnej powiece.

Wokół ciemnego cienia nakładamy jaśniejszy (tak, aby nie było wyraźnej granicy miedzy nimi). Rozcieramy bardzo delikatnie. Na koniec mocno tuszujemy rzęsy.

Zanim użyjemy cieni warto nałożyć na powieki specjalną bazę przedłużającą trwałość makijażu, np. Artdeco. Dzięki niej kolor utrzyma się niezwykle długa i przetrwa bez poprawek nawet całonocną imprezę.

Znam.toZnam.to Znam.to

Artdeco Eyeshadow Base, ok. 41 zł

Cienie do powiek MAC Starflash

Znam.toZnam.toZnam.to

Grand Entrance: brzoskwiowy beż Dreammaker: złota żółć Smoke&Diamonds: zimny ciemnoszary

alat

Więcej o: