Olejki eteryczne jako afrodyzjaki

Aromaterapia wykorzystywana jest w walce ze zmęczeniem, złym nastrojem, niektórymi chorobami, ale doskonale sprawdza się także w innej dziedzinie.

Przedstawiamy kilka olejków, które od dawna stosowane są jako skuteczne afrodyzjaki .

Olejki eteryczne możesz stosować do masażu lub kąpieli . O zasadach ich użycia pisaliśmy w innym artykule .

Olejek jaśminowy

Najskuteczniejsze olejki afrodyzjakowe, pochodzą z białych kwiatów zapylanych przez ćmy. Ich cechą jest słodkawa woń zepsucia, za którą odpowiada m.in. substancja o nazwie indol.

Jaśmin nazywany jest kwiatem nocy . Olejek z tego kwiatu posiada charakterystyczny, egzotyczny, zniewalający zapach. Ma właściwości rozluźniające, euforyzujące i antyseptyczne.

Drzewo sandałowe

Znane jako doskonały afrodyzjak, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.. Ma właściwości uspokajające, służy tworzeniu nastroju medytacji i łagodzeniu napięć.  

Neroli oraz Ylang-Ylang

Olejek neroli wytwarzany jest z kwiatu dzikiej, gorzkiej pomarańczy, zaś ylang-ylang pochodzi z kwiatów drzewa kangowego , rosnących w Indonezji.

Obydwa mają właściwości relaksujące i rozluźniające całe ciało. Sprawdzają się też w łagodzeniu stanów stresu i napięcia.

Olejek cynamonowy

Otrzymywany z liści i gałęzi drzewa cynamonowego. Charakteryzuje się przyjemnym, korzennym zapachem. Ma działanie rozgrzewające.

Ponadto, za afrodyzjaki uznaje się także olejki: imbirowy , rozmarynowy i z szałwii muszkatołowej .

alat

Zobacz też:

Dlaczego warto wybrać się do sauny?

Więcej o: