Pierwsza impreza Warsaw Fashion Nights

Wczoraj w stolicy obyła się pierwsza z cyklu imprez Warsaw Fashion Nights, których patronem jest Lula.

Warsaw Fashion Nights to przedsięwzięcie, mające zaprezentować modę jako dziedzinę sztuki i kultury popularnej. Ideą organizatora, Polish Fashion Council (misją organizacji jest promocja polskiej mody w kraju i na świecie, zrzesza ona ludzi, media i instytucje związane z modą i popkulturą) i współpracującej z nią przy tym wydarzeniu agencji Warsaw Black , jest oswojenie polskiego konsumenta i odbiorcy mediów masowych oraz branżowych z tematem "high fashion" .

Pierwsza z serii imprez prezentowała modę w dwudziestoleciu międzywojennym . Główną atrakcją był pokaz przygotowanych we współpracy z projektantką Anią Kuczyńską i stylistą fryzur Robertem Kupiszem . Modelki wystylizowane były na wyzwolone chłopczyce , kobiety które wiedzą czego chcą i mają świadomość tego, jakie wrażenie wywołują. Klimat dodatkowo podkreślał specyficzny chód modelek, przywodzący na myśl charlestona . Ubrania, stworzone z początku XX wieku pochodziły ze zbiorów muzealnych z Poznania i Łodzi. Cekinowe spodnie ze smokingowym żakietem, czerwona sukienka-szlafrok i koronkowe, prześwitujące suknie przeniosły nas w tamte czasy. Nieodłącznym elementem stylizacji były wysokie obcasy i mnóstwo biżuterii, od naszyjników noszonych zamiast bluzki po bransoletki. Połączenie prawie 90-letnich ubrań z porwanymi rajstopami, czy legginsami i współczesnymi szpilkami to interesujący zabieg stylizacyjny, który pozwolił uzyskać niebanalny wygląd. Każda moda da się uwspółcześnić.

Pierwsza z imprez Warsaw Fashion Nights należy do udanych. Kolekcja, a zwłaszcza tematyka imprezy przypadła gościom do gustu. Naszym zdaniem przypominanie polskiej mody z okresu międzywojennego jest niezwykle ważne. W mediach poświęca się więcej uwagi modzie francuskiej, czy angielskiej, a przecież w Polsce także mieliśmy cenione domy mody. Jednym z nich była firma prowadzona przez rodzinę Herse , założona przez Bogusława Macieja Hersego w 1868 roku. Firma jako pierwsza w Polsce wydawała swoje czasopismo ilustrowane pt. "Magazyn Mód" .

materiały prasowe

Więcej o: