Twój wygląd w dużej mierze zależy od tego, jak się czujesz. Jeśli ostre, ekstrawaganckie makijaże lub przeciwnie - prawie niewidoczne - nie należą do Twojego stylu, nie zmuszaj się do czegokolwiek. Kluczem do sukcesu jest to, byś czuła się sobą. Makijaż ma dodać Ci pewności siebie, nie zaś odbierać swobodę.
Nieskazitelna cera
Zacznij od nałożenia kremu nawilżającego . Po jego wklepaniu i przed nałożeniem podkładu rozprowadź na twarzy bazę . Na rynku dostępne są różne wersje tego preparatu, odpowiadające potrzebom zróżnicowanych typów skóry: beztłuszczowa-matująca, rozświetlająca, zmniejszająca widoczność porów.
Wszystkie mają za zadanie wygładzić skórę i poprawić jej wygląd, a także przedłużyć trwałość makijażu.
1.
Baza silikonowa (Soraya). Do cery normalnej i mieszanej (nie zawiera tłuszczów, nie przesusza skóry). Do stosowania pod fluid. Wygładza i optycznie tuszuje zmarszczki Fot. Andrzej Krasowski / Agencja Wyborcza.pl
2.
3.
1. Baza silikonowa Soraya, ok. 35 zł/30 ml ; 2. Estee Lauder, Idealist Pore Minimizing serum, 240 zł/50 ml; 3. DAX Cosmetics Cashmere Secret, ok. 35 zł/30 ml
Powieki też dobrze jest pokryć specjalną bazą utrwalającą . Dzięki niej cienie nie zbierają się w załamaniach powiek i nie spływają wraz z potem. Oferuje je wielu producentów, m.in. Joko czy Artdeco.
Znam.to Znam.to
Joko Eyeshadow Base, ok. 13 zł Artdeco Eyeshadow Base, ok. 41 zł
Czas na podkład (o tym, jak wybrać właściwy odcień, pisaliśmy niedawno). Wielkie wyjście wymaga odpowiedniego kosmetyku, który długo utrzyma się na twarzy bez konieczności poprawek.
Sprawdzonym, godnym polecenia podkładem na specjalne okazje jest Revlon Colorstay z technologią Softflex. Doskonale kryje niedoskonałości i matuje. W nienaruszonym stanie pozostaje na skórze przez wiele godzin, ale nie powinien być stosowany na co dzień, gdyż może spowodować jej przesuszenie.
Podkład o przedłużonej trwałości, Revlon Colorstay, ok. 69 zł/30 ml
Podkład rozprowadź bardzo starannie. Nałóż odrobinę także na szyję i rozetrzyj go dokładnie poniżej linii żuchwy. Zwróć uwagę, aby granice pomiędzy zaaplikowanym podkładem a skórą wokół uszu i linią włosów były zatarte.
Na koniec możesz dodatkowo zmatowić skórę pudrem transparentnym . Najlepiej wybrać sypki, gdyż w sztucznym świetle wygląda bardziej naturalnie, aniżeli ten w kamieniu.
Pora na róż
Róż powinien pozostawać w tej samej tonacji, co pozostałe kosmetyki, których użyjesz do makijażu (nie mieszaj tonacji chłodnej z ciepłą). Powinnaś go nałożyć na kości policzkowe, ale jeśli chcesz odrobinę wymodelować owal twarzy pomogą Ci nasze wskazówki, zawarte w innym artykule .
Głębokie spojrzenie
Wieczorem możesz sobie pozwolić na bardziej wyraziste kolory. Stonowane barwy nie wyglądają najlepiej w sztucznym świetle. Korzystne natomiast będą odcienie chłodne: fiolety, grafity, intensywne szarości, szafir etc.
Pamiętaj, że perłowe cienie pod wpływem sztucznego światła optycznie uwydatniają zmarszczki , więc stosuj je tylko do podkreślenia wewnętrznego kącika oka (taki zabieg "otwiera" i powiększa optycznie oko). Jasny cień możesz nałożyć pod łukiem brwiowym oraz odrobinę pośrodku górnej powieki.
Doskonałym podkreśleniem oka jest także kreska wykonana eyelinerem. Wersja w kałamarzu jest znacznie łatwiejsza w użyciu. Kreskę możesz delikatnie rozetrzeć przy pomocy patyczka higienicznego, dzięki czemu makijaż będzie wyglądał bardziej naturalnie.
Eyeliner w kałamarzu Pierre Rene, ok. 15 zł
Rzęsy wytuszuj dwukrotnie, zaś brwi uczesz grzebykiem i podkreśl szarą lub brązową kredką (jeśli masz hennę lub naturalnie ciemne brwi nie maluj ich dodatkowo).
Soczyste usta
Zacznij od nałożenia na wargi odrobiny podkładu, dzięki czemu przedłużysz trwałość pomadki. Obrysuj usta konturówką (najwyżej o ton ciemniejszą od barwy szminki). Potem połóż warstwę pomadki nabłyszczającej . I gotowe!
Zabierz ze sobą...
Do torebki zapakuj: pomadkę/błyszczyk, konturówkę, bibułki matujące , transparentny puder matujący, ulubione perfumy w wersji mini, chusteczki higieniczne.
alat