The Sartorialist wydaje album

Scott Schuman, znany z The Sartorialist wydaje 500 stronicowy album ze zdjęciami ze swojego bloga.

The Sartorialist to najsłynniejszy blog streetwear'owy. Zaczęło się od tego, że Scott chciał podzielić się z ludźmi tym, co zobaczył na ulicach Nowego Jorku . Wyłapywał osoby, które jego zdaniem wyglądały świetnie i robił im zdjęcia. Początkowo pojawiały się tylko zdjęcia dobrze ubranych mężczyzn, później także kobiet. Teraz Scott współpracuje z style.com, a na jego blogu, oprócz nowojorskich fotografii, można też znaleźć zdjęcia z Mediolanu , Florencji , Londynu , czy Paryża . "Time" wpisał Schumana na listę stu osób mających największy wpływ na kształtowanie trendów. Oczywiście dzięki The Sartolialist.

Kiedy pracowałem w przemyśle modowym (15lat), zawsze czułem, że brakuje połączenia pomiędzy tym, co sprzedawałem w showroomie i tym co widziałem na ulicach." powiedział Scott Achuman.

Ideą jest pokazanie różnicy między wybiegami a ulicą. Scott, nie szuka osób awangardowych, które chcą szokować strojem. Częściej wybiera tych, którzy stawiają na stylową elegancję . Fotografowane osoby są ubrane niebanalne, a ich stroje mogą służyć projektantom za inspiracje. Ważna jest idea stylizacji, a nie jej poszczególne elementy.

Zdjęcia na The Sartorialist są staranne i mimo że są przypadkowe, to zrobione profesjonalnie. Ważne jest światło, ustawienie. Wszystko ma być na najwyższym poziomie. Tak samo było z decyzją o wydaniu książki. Schuman czekał na najlepszą propozycję i zdecydował się na współpracę w wydawnictwem Penguin. Album zostanie wydany we wrześniu 2009 . Będzie to fotograficzna podróż po ulicach Londynu, Paryża, Dublinu, i kilku australijskich miast. Oprócz limitowanej edycji wydany zostanie także tańszy album w miękkiej okładce.

Wywiad z Scottem Schumanem.

Behind the scenes with Scott Schuman.

Więcej o: