10 kroków do zdrowej i pięknej opalenizny

Obalamy powszechny mit, że opalenizna z tubki jest żółta, wygląda nienaturalnie i towarzyszą jej zacieki. W 10 krokach pokażemy jak sprawić, byś używając samoopalacza wyglądała doskonale.

Jak działa samoopalacz?

Samoopalacze gwarantują nam w 100 % bezpieczną opaleniznę. Można dzięki nim przyciemnić lekko ozłoconą słońcem skórę, są one też pomocne dla osób, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą się opalać.

Obecnie samoopalacze imitują opaleniznę tak skutecznie, że nie sposób odróżnić jej od prawdziwej. Ich działaniu ulega nawet najbardziej blada skóra, którą trudno opalić na słońcu.

Zabarwienie skóry powodowane przez reakcję związku zwanego DHA (pozyskiwany z trzciny cukrowej lub w wyniku fermentacji gliceryny) z aminokwasami występującymi w warstwie rogowej naskórka. Zabarwienie zwykle pojawia się po około 1-2 godzinach od nałożenia preparatu, osiągając swoje maksimum po ok. 6 godzinach.

Komórki w warstwie rogowej naskórka ulegają stale procesowi złuszczania, dlatego opalenizna z czasem blednie i znika.

Clarins, Krem samoopalający do twarzy i ciała zapobiegający starzeniu się skóry , ok. 115 zł/125 ml Jak stosować samoopalacz?

1. Zanim nałożysz samoopalacz, zrób peeling . Szczególnie dokładnie złuszcz skórę na łokciach, kolanach, kostkach i palcach u stóp.

2. Ładny odcień opalenizny zależy od kwaśnego PH skóry, dlatego przed aplikacją samoopalacza warto przetrzeć ją na tonikiem.

3. Nie aplikuj preparatu bezpośrednio na skórę. Najpierw rozprowadź go na dłoniach i dopiero potem wmasuj w ciało.

4. Samoopalacz rozprowadzaj zawsze z dołu do góry , jak przy masażu. Zacznij wcieranie od górnej części stóp i łydek, poprzez uda, pośladki, brzuch, plecy, aż do dekoltu i szyi.

Grubszą skórę kolan i łokci smaruj oszczędniej, bo znacznie szybciej i łatwiej chwyta kolor.

5. Zanim wmasujesz samoopalacz w skórę twarzy, zabezpiecz wazeliną brwi i nasadę włosów, aby nie uległy zabarwieniu.

W razie pojawienia się zacieków czy plam użyj kremu z kwasami owocowymi albo soku z cytryny, co spowoduje rozjaśnienie skóry.

6. Po nałożeniu samoopalacza odczekaj przynajmniej kilkanaście minut , zanim włożysz ubranie. Przez godzinę staraj się nie myć skóry, ponieważ związki chemiczne odpowiedzialne za powstanie opalenizny nie działają natychmiast po nałożeniu preparatu.

7. Co 3 - 4 dni wzmacniaj blednącą opaleniznę kolejną aplikacją samoopalacza. Smaruj go zawsze cienką warstwą, bardzo dokładnie.

8. Po dwóch, trzech aplikacjach zrób staranny peeling całego ciała i wmasuj samoopalacz jak za pierwszym razem.

9. Regularnie nawilżaj skórę, dzięki czemu przedłużysz trwałość opalenizny!

10. Pamiętaj, że o rezultacie ostatecznym decyduje w dużej mierze jakość samoopalacza. Stosując dobre kosmetyki oszczędzasz sobie frustracji w postaci żółtej skóry i zacieków, a zyskujesz piękną, równomierną opaleniznę, która doskonale imituje tę słoneczną.

 1. 2. 3.

1. Guerlain Terracotta, Ekspresowy spray samoopalający ze złocistymi drobinkami , ok. 161 zł/150ml , 2. Shiseido, Samoopalacz do twarzy z filtrami UVA i UVB , ok. 98zł/50ml; 3. Lancome, Krem samoopalający o błyskawicznym działaniu , ok. 122 zł/50 ml

Artykuł powstał we współpracy z perfumerią internetową Tagomago.pl .

alat

Quiz: Sprawdź, czy wiesz jak dbać o urodę!

Więcej o: