Bulgari - 125 lat włoskiej biżuterii

Włoska marka Bulgari świętuje 125 rocznicę istnienia. Z okazji obchodów w rzymskim Palazzo delle Esposizioni trwa wielka wystawa "Bulgari. Pomiędzy wiecznością a historią 1884-2009" Na ekspozycji znalazło się ponad 500 klejnotów po raz pierwszy prezentowanych publicznie.

Wystawa kurowana przez Amandę Triossini będzie można oglądać do 13 września . Prezentowana biżuteria pochodzi z "Kolekcji Vintage " przechowywanej dotąd w archiwum Bulgari oraz u prywatnych kolekcjonerów. Wśród najcenniejszych eksponatów są klejnoty należące do Anny Magnani , Giny Lollobrigidy oraz pary Richarda Burtona i Elizabeth Taylor zakupione w 1962 z okazji ich zaręczyn.

Oprócz biżuterii gwiazd na wystawie znalazły się unikalne prace dokumentujące zmieniający się w ciągu minionych lat styl marki takie, jak szkice, projekty z różnych epok oraz zdjęcia artystów i arystokratów noszących słynne wyroby jubilerskie. Do najciekawszych eksponatów należą m.in. bransoletki i naszyjniki zainspirowane sztuką pop-art , innowacyjne wzory z lat 90tych oraz rękodzieła zwane "gemme nummarie " ze względu na antyczne monety, które wstawione zostały w miejsce drogocennych klejnotów.

Bulgari 125anniversaryBulgari 125anniversary www.bulgari.com

Włoskie przedsiębiorstwo jubilerskie Bulgari powstało w 1884 w Rzymie . Nazwa pochodzi od nazwiska założyciela Greka Sotirio Bulgari , który wraz z synami - Constantinem i Giorgiem - produkował wysokiej jakości wyroby złotnicze zainspirowane sztuką grecką i rzymską. Do drogocennych klejnotów kupowanych przez klientów z całego świata, szybko dołączyły kolejne produkty: zegarki , perfumy i akcesoria . Aktualnie przedsiębiorstwo posiada ponad 150 luksusowych sklepów - pierwsze powstały we Włoszech, kolejne w Nowym Jorku, Paryżu, Genewie i Monte Carlo. W 2001 roku firma weszła również na rynek hotelarski . Aktualnie Bulgari jest jedną z najbardziej cenionych, ale i najchętniej podrabianych marek na świecie.

Anita Kwestorowska

Bulgari 125anniversaryBulgari 125anniversary www.bulgari.com

Czytaj w Znam.to: Chusteczki do demakijażu Inglot - świetna jakość za 14 zł

Więcej o: