Włosy na wakacjach: kilka wskazówek

Przedstawiamy porady dotyczące pielęgnacji włosów podczas letniego wypoczynku. Choć wakacje dobiegają końca, wiele osób dopiero wybiera się na urlop, dlatego przypominamy o najważniejszych zasadach.

1. Chroń włosy przed słońcem. Panuje powszechne przekonanie, iż w ten sposób włosy zyskają "słoneczne refleksy", czyli w sposób niejako naturalny zostaną rozjaśnione . To prawda, ale wraz z efektem jasnych refleksów włosy ulegają zniszczeniu i przesuszeniu, czyli tzw. snopek siana na głowie dostaniesz gratis.

Ponadto, kolor włosów farbowanych blaknie pod wpływem słońca, np. z głębokiego brązu wyłaniają się rudawe refleksy, co nie wygląda najlepiej. 

Rada : Jeśli jesteś blondynką (a zwłaszcza platynową) nie rozstawaj się z czapką, chustką na głowę czy kapeluszem. Im jaśniejsze włosy, tym mniej barwinka, który stanowi naturalną ochronę przed promieniami UV.

2. Nie susz włosów podczas opalania. Kropelki wody w interakcji z promieniami słonecznymi działają jak soczewka i powodują silne zniszczenia struktury włosa.

Rada : Pozwól włosom wyschnąć naturalnie, ale przebywając w cieniu. Możesz też wysuszyć je tuż po umyciu używając chłodnego powietrza suszarki (większość nowoczesnych urządzeń posiada tę opcję). Gorący podmuch powoduje otwarcie łusek włosa, w wyniku czego stają się suche i szorstkie.

Po umyciu zawsze nakładaj odżywkę nawilżającą i spray ochronny z filtrem UV.

Kerastase Soleil, Ekran Ochronny: Nawilża i chroni włosy przed słońcem, ok. 115 zł/100 ml

3. Nie daj się chlorowi i morskiej soli. Kontakt z nimi jest niemal nieunikniony podczas wakacji. Kąpiele w morzu czy hotelowym basenie powodują przesuszenie włosów, trudność w ich rozczesywaniu, porowatą strukturę włosa i efekt popularnie zwany "sianem" na głowie.

Rada : Aby ograniczyć te skutki, zawsze zabieraj ze sobą na plażę butelkę wody mineralnej, przy użyciu której wypłuczesz z włosów sól/chlor po wyjściu z morza czy basenu. Potem wystarczy porcja regenerującej odżywki z filtrem UV. Dzięki temu uchronisz włosy przed wysuszeniem i zniszczeniem.

alat

Wasze recenzje preparatów do włosów zniszczonych

Czytaj w znam.to: Ciało apetycznie pachnące

Więcej o: