7 fryzur, które zmieniły świat

Przedstawiamy siedem kobiet, których fryzury były wyznacznikami trendów i wzorcami, naśladowanymi przez miliony kobiet na całym świecie.

1. Josephine Baker : Czarnoskóra tancerka, aktorka i piosenkarka pochodzenia amerykańskiego. Jej krótka fryzura autorstwa Antoniego Cierplikowskiego (słynny na całym świecie fryzjer, z pochodzenia Polak; znany jako Antoine de Paris - "na równi z Chanel stworzył kobietę współczesną") zrewolucjonizowała podejście do kobiecego wizerunku, utożsamianego przez lata z długimi puklami.

2. Brigitte Bardot : Francuska legenda kina, uznana za seksbombę lat 50. i 60. Jej długie, platynowe blond włosy z przedziałkiem pośrodku stały się obiektem pożądania wielu kobiet, które za wszelką cenę starają się po dziś dzień naśladować ten wzór. Temu kanonowi od lat wierna jest m.in. Claudia Schiffer.

3. Farah Fawcett : Amerykańska aktorka, modelka i producentka filmowa. Szczyt jej popularności przypadł na II poł. lat 70., kiedy to została uznana za jedną z najpiękniejszych kobiet świata. Była jednym z Aniołków Czarliego .

Jej bujna blond fryzura z  charakterystycznie wywiniętymi, cieniowanymi pasmami przeszła do kanonów piękna.

4. Księżna Diana : Pierwsza żona księcia Walii, Karola. Uwielbiana przez tłumy i paparazzich. Okrzyknięta "Królową Ludzkich Serc".

Jej krótka fryzura stała się wyznacznikiem klasy, naśladowanym przez kobiety na całym świecie. 

EAST NEWS/TIM ROOKEPA/by John Stillwell

5. Meg Ryan : Amerykańska aktorka, znana głównie z ról komediowych. Niezobowiązującą fryzurę, którą zaprezentowała m.in. w kultowej komedii romantycznej Masz wiadomość skopiowały miliony kobiet.

EAST NEWS/ROTH/STARMAX

6. Jennifer Aniston : Amerykańska aktorka, którą do wielkiej sławy wyniósł serial Przyjaciele . Fryzura Rachel (nazwana "Rachel's cut") zyskała ogromną popularność, zaś późniejsze długie, proste, uniesione u nasady włosy stała się kanonem lat 90.

EAST NEWS/INTERFOTO USA

7. Julia Tymoszenko : Premier Ukrainy. Wraz z obecnym prezydentem, Wiktorem Juszczenko, przewodziła "Pomarańczowej Rewolucji".

Korona z warkocza stała się jej znakiem rozpoznawczym. Swoją unikalną fryzurą wskrzesiła modę na zaplatanie warkoczy i upinanie włosów.

EAST NEWS/Prokopenko Aleksander

Na podstawie fragmentu książki "Być jak gwiazda", autorstwa Aleksandy Więcki.

Nowa seria ekskluzywnych masek do włosów!  Zobacz na www.targiurody.pl

Zobacz też:

Fryzury: Hollywoodzki szyk lat 30. i 40.

Czytaj w Znam.to: Ananas na zniszczone włosy

Więcej o: