Look na jesień: biżuteria na pierwszym planie

Inspiracje stylem lat 40. szturmem wdarły się na światowe wybiegi. Biżuteryjne elementy mają stanowić urozmaicenie prostych, klasycznych strojów.

Lata 40. XX wieku to okres wyjątkowy trudny. Kobiety, które żyły w tamtych czasach, chcąc czuć się kobieco i pięknie, musiały wykorzystywać wyobraźnię i na własną rękę przerabiać zniszczone, niemodne i stare ubrania. Echem tamtych wydarzeń jest dzisiejsze podejście do mody: kupujemy klasyki , które wystarczą nam na lata, ale ozdabiamy je błyskotkami (także tymi najtańszymi, wykonanymi z plastiku!). W tym sezonie nosimy nie tylko biżuterię (koniecznie w rozmiarze XXL), ale też biżuteryjne dodatki: bogato zdobione torebki, buty, paski, nakrycia głowy .

projekty: Lanvin, Dolce & Gabbana

Celebrytki również pokochały biżuteryjny trend i na czerwonym dywanie często pojawiają się w kreacjach, zdobionych sztrasami, metalem, piórami, koralami czy perłami.

projekty: Dolce & Gabbana , Lanvin

Na pierwszym kolażu: naszyjnik, kappAhl, spinka do włosów, KappAhl; naszyjnik ze sznurka i metalu, Topshop, 32 dolarów; kolczyki, Topshop, 24 dolary; pierścionek, Charlotte Russe, 4 dolary; torebka, Versace, 845 dolarów.

Barbara Łubko

Poznaj trzy najważniejsze trendy sezonu

Czytaj w Znam.to: Make-up Pearls!

Więcej o: