Louboutin stwierdził, że Barbie ma za grube kostki

W mediach zawrzało, gdy słynny projektant obuwia Christian Louboutin, który na rok został ojcem chrzestnym lalki Barbie, stwierdził, że ma ona za grube kostki i niekształtne stopy.

Firma Mattel dokładnie zaplanowała huczne obchody 50-tych urodzin lalki Barbie , które trwają cały rok. Oprócz pokazów i innych uroczystości nawiązano współpracę z największymi projektantami, którzy stworzyli stroje dla najsłynniejszej lalki świata. Jej garderobę powiększyły też kreacje naszych, polskich projektantów . Obecnie jej wizerunkiem zajmuje się Christian Louboutin .

Barbie ma długa historię współpracy z różnymi projektantami i artystami, dla których była muzą. To było naturalne dla Barbie, nie tylko z powodu jej modowego dziedzictwa, ale także ze względu na jej pasję do butów. Ona ma miliard butów i potrzebowaliśmy czegoś szczególnego do jej kolekcji obuwia." - tak o współpracy ze słynnym szewcem powiedziała Stephanie Cota, zajmująca się marketingiem marki Barbie.

Szewc zobowiązał się do zadbania o garderobę lalki. Projekt kooperacji obejmował stworzenie różowych szpilek Barbie z charakterystyczną, czerwoną podeszwą, które swoją premierę miały podczas Barbie Fashion Show w Nowym Jorku. Louboutin podjął się też zaprojektowania lalek Barbie oraz kolekcji akcesoriów.

AP/Stephen Chernin

Już na samym początku projektowania Louboutin wiedział, że będzie chciał wprowadzić kilka zmian w wyglądzie najpopularniejszej lalki świata. Nie podobały mu się zwłaszcza jej stopy i kostki .

Potrzebuje świetnych butów, cieńszej kostki i, dla mnie, jako osoby, która ma obsesję na punkcie stóp, stopy bardziej kształtnej." - powiedział o Barbie projektant obuwia, a jego słowa potwierdziła przedstawicielka jego firmy, mówiąc - "Uznał, że jej stopy są za grube."

Barbie i Christian LouboutinBarbie i Christian Louboutin mukla-barbie.blogspot.com

Christian Louboutin zaprojektował trzy lalki Barbie, których inspiracją była Nefretete oraz Marilyn Monroe . Wszystkie jego lalki mają chudsze kostki nich ich poprzedniczki. Wypowiedź projektanta i zmiany w wyglądzie Barbie wywołały wrzawę w mediach. Po wielu głosach oburzenia projektant zdecydował się wytłumaczyć, że wcale nie stwierdził, iż kostki Barbie są grube, tylko że mogłyby być chudsze .

Mój Boże, co za historia." - powiedział projektant na kontrowersję, jaką wywołał. "Przepraszam moją córkę chrzestną. Wynikło z tego małe zamieszanie, ale to jest tylko dowód na to, że Barbie ma prawdziwych fanów."

Barbie i Christian LouboutinBarbie i Christian Louboutin mukla-barbie.blogspot.com

Barbie ma 50 lat, ale nie zamierza chodzić w ortopedycznych butach. Z okazji urodzin jej szafa została powiększona o buty zaprojektowane przez jej tegorocznego ojca chrzestnego, Christiana Louboutina , uznawanego za jednego z najlepszych projektantów obuwia na świecie. Na razie nie wiadomo, jak wyglądają nowe nogi Barbie, ponieważ premiera lalek odbędzie się dopiero w następnym miesiącu. Ciekawe tylko, czy wcześniejsze obuwie lalki będzie pasować na jej nowe, odchudzone stopy .

Louboutin, Choo, czy Manolo?

Czytaj w Znam.to: Mała rzecz, a cieszy

Więcej o: