Wasze recenzje: Rozjaśniające serum do twarzy

Rozjaśniające serum do twarzy Moisture White Brightening Serum, The Body Shop.

Recenzję dla znam.to i lulalook.pl napisała Mysia_Rysia

Lubię preparaty rozjaśniające skórę twarzy - cera ze zmniejszonymi przebarwieniami i naczynkami oraz zminimalizowanymi plamkami posłonecznymi (dysponuję całym zestawem) wydaje mi się od razu młodsza. Nie spodziewam się cudów po zwykłym kremie (czy nawet serum) na dzień - od cudów są kuracje kwasami i laser. Ale w moim odczuciu ten produkt Bodyshop'u nie spełnia nawet norm działania zwykłego 'rozjaśniacza'. Mam porównanie z preparatami Mela_D La Roche'a i Mela Clear Aurigi.

Serum przypomina konsystencją lekki, biały lotion, momentalnie wysycha na twarzy, nie tworzy ściągającej maski - to plusy. Minusy - naprawdę nie dostrzegłam żadnego rozjaśnienia cery, nie mówiąc o zmniejszeniu plamek. Skóra też wcale nie wyglądała na nawilżoną - policzki miałam wręcz lekko przesuszone (mimo stosowania dodatkowo kremu, jak w zaleceniu). Nie odpowiadał mi też zapach - lubię świeże zapachy "zielska" czy owoców - to serum jednak pachnie jak cały sklep Herbapolu, mocno, skrzypem? pokrzywami? Dla mnie zdecydowanie zbyt intensywnie. Po kilku dniach używania, pomyślałam nawet ze złością (to jedynie moja projekcja;)), że ten silny 'naturalny' zapach ma w zamyśle wytwórców mnie przekonać o "leczniczym" działaniu preparatu. Nie przekonał.

Buteleczka 45 ml wystarczyła mi na trochę ponad dwa tygodnie - szklane opakowanie w dłoni ważyło sporo, byłam zaskoczona, że tak szybko zużyłam zawartość, ale też pożegnałam się z nim z ulgą.

Być może nie mam cierpliwości do "naturalnych" preparatów, być może nie jestem targetem Bodyshop'u, czyli cierpliwą ekomenką, która nie spodziewa się cudów na miarę chirurgii plastycznej tylko czerpie przyjemność z robienia zakupów w drogerii z ekologicznymi torbami. Dla mnie jednak to serum to bubel za nieproporcjonalnie duże pieniądze .

Zalety:

- opakowanie z dozownikiem

Wady:

- nikłe efekty działania w porównaniu z ceną

- zapach

Zobacz też:

Pianki do mycia twarzy: zestawienie

Więcej o: