Modne inspiracje: femme fatale vs. grzeczna dziewczyna

Masz już dość surowej elegancji w stylu lat 40.? Dyskotekowe lata 80. do Ciebie nie przemawiają? Zainspiruj się kobiecym stylem lat 60.!

Choć w kolekcjach na obecny sezon moda inspirowana latami 60. nie pojawia się często, jednak naszym zdaniem już niedługo lata 60. wrócą w wielkim stylu! A to za sprawą fascynacji tym okresem, która zapanowała za oceanem. Doskonałym dowodem na to jest święcący triumfy w USA (i nie tylko) serial Mad Men , którego akcja rozgrywa się w Nowym Jorku latach 60.

Dwie główne bohaterki serialu reprezentują dwa typy kobiety idealnej tamtych czasów. Pierwsza to Betty Draper - pochodząca z "wyższej klasy średniej", dobrze wykształcona gospodyni domowa, matka trójki dzieci, która swój czas dzieli między lekkie obowiązki domowe i wizyty u kosmetyczki. Betty uosabia ikonę lat 50. i 60. Grace Kelly - piękną, delikatną blondynkę.Stroje Betty dostosowane są do jej osobowości - eleganckie, zabudowane sukienki o szerokim dole podkreślają dziewczęcą niewinności właścicielki.

Bolerko, Orsay, 49,90 zł; sukienka, New Look, 28 funtów; bransoletka, Forever 21, 6,80 funtów; czółenka, Topshop, 55 funtów; torebka, New Look, 12 funtów.

Druga to Joan Harris - świadoma swojej seksualności, pracująca, samodzielna szefowa sekretarek w agencji reklamowej. Joan uosabia typ kobiety, jaki reprezentowała Marilyn Monroe czy Rita Hayworth . Jej stroje podkreślają idealną figurę-klepsydrę, a każdy gest Joan doprowadza facetów do szaleństwa.

Gorset i pas do pończoch, H&M; sukienka, New Look, 25 funtów; broszka, Forever 21, 5,80 dolarów; szpilki, River Island, 54,99 funtów; torebka, River Island, 29,99 funtów.

Genialna stylistka serialu "Mad Men"

Trendy na jesień: wszystkie odcienie śliwki

Więcej o: