Styl gwiazd: Rihanna dopracowana czy przerysowana?

Bierzemy pod lupę styl piosenkarki. Czy gwiazda rzeczywiście zasługuje na miano trendsetterki? Czy jej dzienne stylizacje są równie dobre, jak te wieczorowe, nad którymi pracuje sztab specjalistów?

Na czerwonym dywanie Riri pojawia się zawsze w dopracowanych, wyrazistych strojach, które uzupełnia oryginalnym makijażem i niezwykle ekstrawaganckimi fryzurami. I choć poziom tych stylizacji nie jest wyrównany (zdarzają się prawdziwe perełki , ale od czasu do czasu Rihanna prezentuje nam przesadzony, wulgarny bądź odrobinę zbyt mroczny wizerunek), nikt nie może zakwestionować prawdziwie gwiazdorskiego szyku piosenkarki. Na każdej imprezie Riri lśni -jej styl jest charakterystyczny i stanowi połączenie, tradycyjnie prezentowanego przez gwiazdy na czerwonym dywanie, kobiecego wdzięku z zadziornością, inspirowaną mrocznymi, rockowymi klimatami.

A jak Rihanna radzi sobie na co dzień, kiedy wychodząc z domu (częściej z pokoju hotelowego) zdana jest na własne umiejętności stylizacyjne? Rihanna to prawdziwa fashion victim - uwielbia ubrania i świetnie bawi się, tworząc własne stylizacje. Prawie nigdy nie pojawia się w dresach czy innych typowo casualowych strojach . Wyjątek stanowi długa podróż - jednak nawet w takiej sytuacji podkręca swój strój dodatkami. No właśnie, Rihanna uwielbia biżuterią i inne akcesoria - nosi je w ilościach wręcz hurtowych.

Kolejną miłością gwiazdy są futra - nosi je najczęściej właśnie w stylizacjach, które komponuje sama. Najczęściej wybiera futrzana kołnierze i etole, jednak Riri ma też w swojej kolekcji płaszcze i kurtki. 

Codzienny styl Rihanny oparty jest na trendowych ubraniach, które zestawia z oryginalnymi, często bardzo awangardowymi butami i dużą ilością biżuterii. Rihanna bacznie śledzi trendy prezentowane przez największych kreatorów na wybiegach i szybko anektuje je do własnej szafy. Trudno jednak nazwać Riri prawdziwą It Girl , trendsetterką - jej stylizacje są bowiem odtwórcze, inspiriowane praktycznie jedynie pomysłami projektantów.

A co Wy sądzicie o stylu Rihanny?

Rihanna odważnie dla Vogue Italia

Czytaj w Znam.to: Cocoa butter formula with witamin E

Więcej o: