18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Kalendarz Pirelli na rok 2010

W połowie listopada odbyła się oficjalna premiera kalendarza Pirelli na 2010 rok. 37.  edycja to naturalne piękno w ujęciu Terry'ego Richardsona.

W Old Billingsgat, w budynku z końca XIX wieku przedstawiciele mediów, kolekcjonerzy i zaproszeni goście mogli podziwiać najnowszą 37. edycję słynnego kalendarza Pirelli na 2010 rok , który składa się ze zdjęć Terry'ego Richardsona .

W 1964 roku firma Pirelli postanowiła promować swoją markę za pomocą kalendarza, który wysyłali do swoich najlepszych klientów. Bardzo szybko stał się on popularny i zyskał miano prestiżowego wydawnictwa. Dziś jest obiektem pożądania kolekcjonerów oraz fascynatów fotografii, sztuki i mody, ponieważ każda edycja jest jedyna w swoim rodzaju. Co roku przedstawiciele włoskiej firmy wybierają innego fotografa, by sfotografował kilka pieknych kobiet w wyjątkowej scenerii. W 2007 roku mogliśmy podziwiać Chiny w obiektywie Patricka Demarcheliera , rok później Peter Beard robił zdjęcia modelkom w Botswanie , a 2010 jest pełen brazylijskich widoków sfotografowanych przez Terry'ego Richardsona.

Premiera kalendarza Pirelli na 2010Premiera kalendarza Pirelli na 2010 fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Amerykański fotograf zwany jest ekscentrykiem, który nie zważa na żadne kanony. Znany jest z zamiłowania do łamania tabu i kontrowersji. Jego prace są odważne i prowokujące dlatego był idealnym kandydatem, by zrealizować postawione przez Pirelli założenie powrotu do stylistyki przełomu lat 60. i 70. , kiedy młode modelki fotografowane były na plażach w swobodnych, naturalnych pozach. Żadnego udziwnienia, nienaturalnych min, czy ustawień. Swoboda, natura i nagość .

Marloes Horst z Holandii, Lily Cole, Daisy Lowe i Rosie Huntington-Whiteley z Wielkiej Brytanii, Catherine McNeil, Abbey Lee Kershaw i Miranda Kerr z Australii, Eniko Mihalik z Węgier, Georgina Stojilijkovic z Serbii oraz dwie rodowite Brazylijki Gracie Carvalho i Ana Beatriz Barros rozebrały się przed obiektywem Terrego Richardsona. Fotograf postawił na prostotę rezygnując z komputerowych retuszy. Mimo nagości modelki nie wyglądają wyzywająco. Nie są to famme fatale, które elektryzują swoim wyglądem, a raczej nieskrępowane dziewczyny, które akceptują swoje ciało i piękno. W tej 37. edycji to nie tło, ani stylizacja są najważniejsze. Nie ma imponujących przeróbek w Photoshopie, ani zapierających dech w piersiach kreacji. Terry Richardson sfortografował prawdziwe piękno, teraźniejsze Wenus. 

Rok 2010Rok 2010 Kalendarz Pirelli

Kalendarz Pierlli na 2010 rok jest hołdem dla pierwszych edycji Roberta Freemana (1964), Briana Duffy'ego (1965) i Harry'ego Peccinotti (1968 i 1969).

other side of fashion - fashiontheory.blox.pl

Czytaj w Znam.to: Mat zaskakująco kobiecy

Więcej o: