Sztuczne rzęsy, czyli focus na oko

W karnawale możemy pozwolić sobie na więcej, zarówno w stroju, jak i makijażu. Dla efektu spektakularnego spojrzenia wystarczą "podrasowane" rzęsy.

Chcąc spektakularnie zagęścić i wydłużyć rzęsy, możemy zdecydować się na ich doklejenie. Do wyboru mamy dwie możliwości:

1) Samodzielne doklejenie za pomocą kępek lub gotowego wachlarza rzęs

1. 2.

3. 4.

1. Gosh, Kępki sztucznych rzęs+klej, ok. 40 zł; 2. Japonesque, Sztuczne rzęsy+klej+pęseta, ok. 22 zł; 3. Artdeco, Sztuczne rzęsy, ok. 29 zł; 4. Donegal, Sztuczne rzęsy z brokatem, ok. 10 zł

Przymocowuje się je do nasady naturalnych rzęs przy pomocy pęsety i odpowiedniego kleju (zwykle dołączonego do opakowania). Dzięki kępkom uzyskamy bardziej subtelny efekt. Możemy tylko delikatnie zagęścić naturalne rzęsy, bez ich "teatralnego" wyglądu, który często uzyskuje się przy użyciu tzw. wachlarzyka. Przed założeniem należy sprawdzić, czy długość sztucznych rzęs jest odpowiednia (po prostu przykładamy do powieki). Jeśli wyglądają zbyt nienaturalnie, można je odrobinę przyciąć.

O czym warto pamiętać?

- nakładaj klej na brzeg sztucznych rzęs, przykładając je przy nasadzie własnych rzęs (przymocowywanie ich do skóry, która jest tłusta, przyniesie nietrwały efekt)

- użyj niewielkiej ilości kleju (jeśli będzie widoczny, zamaskuj go eyelinerem)

2) Profesjonalne doklejanie metodą "rzęsa do rzęsy" w gabinecie kosmetycznym

Polega na doklejaniu pojedynczych syntetycznych rzęs do naturalnych (rzęsa do rzęsy). Długość, grubość i stopień podkręcenia dobiera się indywidualnie. Technologia pozwala na utrzymanie efektu przez 2 do 4 tygodni. Potem można zdecydować się na zabieg uzupełnienia rzęs.

źródło: Novalash.pl

Syntetyczne włoski wypadają zgodnie z biologicznym cyklem życia naturalnych rzęs. Efekt jest spektakularny, całkowicie odmienia spojrzenie, a jednocześnie nowe rzęsy nie wyglądają na sztuczne. Można zażywać kąpieli, pływać i uprawiać sport, gdyż nowe rzęsy są odporne na wodę i pot.

Koszt zabiegu waha się w granicach od 300-800 zł, w zależności o miasta, gabinetu i zastosowanej technologii (popularne metody to: NovaLash, Nouvea Lashes, Great Lashes, Xtreme Lashes).

alat

Zobacz też:

Pogrubiające tusze do rzęs: zestawienie

Czytaj w Znam.to: Patent na skubane

Więcej o: