Rewolucja w modelowaniu sylwetki: przeszczep tłuszczu

W Polsce dostępny jest już zabieg, podczas którego najpierw następuje odessanie tłuszczu z pośladków, ud czy brzucha, a następnie wykorzystywany jest on do powiększenia piersi czy wypełnienia zmarszczek.

Szczuplejsza pełną piersią

Czy to możliwe, że wkrótce jedynym miejscem gdzie będzie można podziwiać silikonowe implanty piersi nie będzie czerwony dywan, na którym wysiłek lekarzy prezentują gwiazdy i celebrytki, ale raczej muzeum chirurgii plastycznej ? Czy przyszli studenci medycyny o sztucznym wypełnianiu biustu będą jedynie czytać w podręcznikach do nauki historii zabiegów estetycznych przełomu XX i XXI wieku? Rozwój biotechnologii wsparty badaniami naukowymi dotyczącymi przeszczepiania tkanki tłuszczowej sprawił, że te pytania nie są już jedynie teoretycznymi rozważaniami.

Mniej na dole, reszta w górę

Teraz takie przemieszczenie tkanki tłuszczowej jest już możliwe. Odbywa się ono podczas zabiegu przeprowadzanego przez lekarza chirurga i przy zastosowaniu rewolucyjnego urządzenia Body Jet. Proces przemieszczania wykonywany jest podczas jednej sesji - do modelowania wykorzystywany jest pobrany tłuszcz pacjentki . Zdaniem specjalistów to najlepszy , bo naturalny materiał wypełniający. Tłuszcz może być odessany z dowolnej części ciała - na przykład z ud, pośladków czy brzucha i użyty na przykład do powiększania i kształtowania piersi. Zabieg ten nosi nazwę BEAULI. To skrót od angielskiego Breast Augmentation by Lipotransfer , co w tłumaczeniu oznacza powiększenie piersi z zastosowaniem lipotransferu, czyli przenoszenia autogennej tkanki tłuszczowej.

Zabieg BEAULI wraz z technologią Body Jet dotarł już do polskich klinik estetycznych. Informacje o tym, gdzie wykonywane są zabiegi można znaleźć na stronie www.mybodyjet.pl.

Jak wygląda procedura zabiegowa BEAULI?

Materiał do wypełnienia piersi pobierany jest metodą bezbolesnego odsysania tkanki tłuszczowej wspomaganego strumieniem wodnym WAL (water-jet assisted liposuction) i transportowany natychmiast po pobraniu do lipokolektora (specjalnego system zbierającego tkankę tłuszczową). Jego zadaniem jest filtracja i ochrona komórek odpowiednich do przeszczepu, które są następnie wprowadzane w strukturę piersi.

Wyizolowany materiał zawiera zarówno dojrzałe komórki tłuszczowe - adipocyty, jak również preadipocyty, czyli komórki macierzyste, z których rozwijają się nowe adipocyty. Dzięki temu przeszczepiony materiał staje się całkowicie naturalną i własną częścią piersi a zmiany są trwałe . Nowatorskie rozwiązania zastosowane w systemie Body Jet sprawiają także, że cały zabieg odbywa się jedynie przy znieczuleniu miejscowym .

Naturalnie większy rozmiar

Zabieg skierowany jest do kobiet, które pragną zwiększyć rozmiar biustu, skorygować kształt piersi i uzupełnić braki lub ubytki. Podczas jednego zabiegu transplantacji można uzyskać efekt powiększenia piersi co najmniej o jeden rozmiar . Tak wymodelowane nigdy nie będą wyglądać jak sztucznie podniesione, nieproporcjonalnie powiększone, a skóra nienaturalnie rozciągnięta. Metoda BEAULI może być także z powodzeniem stosowana do rekonstrukcji biustu po operacji mastektomii.

Cena zabiegu zależy od obszaru, który poddawany jest modelowaniu (miejsce odessania i ilość pobranej tkanki tłuszczowej). Można jednak przyjąć, że wynosi ona od 6 tys. zł w górę.

Zobacz też:

10 grzechów głównych w codziennej diecie

Czytaj w Znam.to: Znalazłam peeling, który spełnia swoje zadanie

Więcej o: