Sylwestrowy makijaż z odrobiną szaleństwa

Sylwester tuż, tuż. Oprócz kreacji warto pomyśleć o makijażu, który jest obowiązkowym dopełnieniem całości. W ten wieczór postaw na wyrazisty efekt.

Brokatowy zawrót głowy

W tę noc zaszalej i wykonaj bardzo połyskujący, przyciągający uwagę makijaż. W tym celu świetnie sprawdzi się brokat, dostępny obecnie w wielu odcieniach . Aby makijaż przetrwał całą noc, musisz go zaaplikować na specjalną bazę. Brokat sam w sobie jest "suchy" i samodzielnie długo nie utrzyma się na powiece.

W specjalistycznych sklepach dostępne są specjalne żele do aplikacji brokatu. Jeśli jednak nie masz możliwości zakupu takiego preparatu, w tej roli sprawdzi się także zwykły żel ze świetlika dostępny w aptekach.

Odrobinę żelu wklep w powiekę w miejscu, gdzie chcesz zaaplikować brokat. Następnie pędzelkiem lub aplikatorem wklep (nie rozcieraj!) delikatnie brokat. Oko możesz wymodelować 2-3 kolorami. Po wyschnięciu żel stworzy na powiece trwały efekt.

qualitynails.com.pl Kolorowa kreska

Może być wykonana kredką lub brokatem. Oto najłatwiejszy sposób wykonania oryginalnej kreski na powiece:

Narysuj grubszą kreskę czarną, miękką kredką . Delikatnie "wyciągnij" zewnętrzną część kreski i unieś ją do góry. Aby efekt był ciekawy, użyj kolorowego perłowego cienia - za pomocą cienkiego pędzelka utrwal wcześniej namalowaną czarną kreskę (nie rozcieraj zbyt mocno, bo kolor cienia straci na intensywności) i nadaj jej dowolny kolor, np. fioletowy, turkusowy, zielony. Kreska namalowana w taki sposób utrzyma się na powiece znacznie dłużej.

Rimmel, Kredka do oczu Soft Kohl (czarna; odcień 061) Następnie za pomocą cienkiego pędzelka nałóż bazę pod brokat wzdłuż linii rzęs, a potem w tym samym miejscu wklep dowolnie wybrany brokat. Dzięki temu uzyskasz pięknie połyskującą kreskę, która rozświetli oko i nada jej wyjątkowo wieczorowy charakter. Sztuczne rzęsy

Dostępne są w paskach i kępkach. Do nałożenia rzęs zaangażuj koleżankę, samodzielne przyklejenie wymaga dużej wprawy. Polecam rzęsy w kępkach - dają bardziej naturalny wygląd, ponieważ imitują nasze naturalne rzęsy. Aplikując kępki pamiętaj by przyklejając je w samej linii rzęs.

W drogeriach można kupić także kępki w różnych kolorach (róże, fiolety itp.), dzięki którym ostateczny efekt jest jeszcze bardziej wyrazisty.

Rzęsy na paskach dostępne są w wielu wersjach - kolorowe , z diamencikami, cieniowane, różnej długości - naprawdę jest w czym wybierać. Przy założeniu takich rzęs możesz już zrezygnować z cieni do powiek i kresek, same rzęsy robią spektakularne wrażenie.

Donegal, Sztuczne rzęsy z brokatem, ok. 10 zł

Do ich aplikacji służy specjalny klej. Ten z zestawu najczęściej jest biały, utlenia się na powietrzu i po chwili staje się przezroczysty. Wystarczy wycisnąć większą kroplę na dłoń, i zanurzyć końcówkę kępki, następnie przyczepić ją w linię naszych rzęs. Możesz użyć kępek różnej długości . W zewnętrznym kąciku zastosować dłuższe, bliżej wewnętrznego przykleić kilka krótszych.

Przy aplikacji rzęs na pasku, należy nałożyć odrobinę kleju wzdłuż całego paska, następnie przyłożyć pasek do linii rzęs, jak najbliżej naszej naturalnej linii, i przytrzymać chwilę, aby klej nieco zastygł. Gotowe!

Pozwólcie sobie na odrobinę szaleństwa w tę sylwestrową noc! Powodzenia!

Autor: Joanna Abram - wizażystka, doradca wizerunku, właścicielka "Akademii Metamorfoz", www.akademiametamorfoz.pl

Zobacz też:

Sztuczne rzęsy, czyli focus na oko

Czytaj w Znam.to: Magiczne rękawiczki :)

Więcej o: