Powiększanie piersi bez bólu i skalpela

W polskich klinikach dostępna jest bezpieczna alternatywa względem operacyjnego wszczepiania silikonowych implantów, polegająca na ostrzykiwaniu piersi kwasem hialuronowym.

To bezpieczna, mało inwazyjna metoda powiększania biustu bez użycia implantów - zabieg ostrzykiwania piersi preparatem Macrolane (na bazie kwasu hialuronowego , który naturalnie występuje w organizmie).

To atrakcyjna alternatywa dla kobiet, które obawiają się poważnej operacji plastycznej ze wszczepianiem silikonowych protez.

Zabieg z zastosowaniem nowego wypełniacza umożliwia bezpieczne i prawie bezbolesne powiększenie piersi bez operacji chirurgicznej i wszczepiania implantów. Nowa metoda wpisuje się w światowy trend ograniczania inwazyjności w zabiegach medycyny estetycznej. Stanowi ona dobre rozwiązanie dla kobiet, które marzą o pełniejszych kształtach, ale obawiają się skalpela i bolesnej rekonwalescencji lub mają niechętny stosunek do silikonowych implantów.

Jak wygląda zabieg?

Macrolane to produkt oparty na bazie przezroczystego żelu zawierającego stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego .

Zabieg polega na wstrzyknięciu pod każdy gruczoł piersiowy preparatu w ilości ok. 100-120 ml w znieczuleniu miejscowym. Biust zyskuje objętość i ładniejszy kształt. Efekty są widoczne niemal natychmiast, przy czym warto podkreślić, że biust wygląda naturalnie, również w dotyku materiał w piersi nie jest wyczuwalny.

Kiedy można wrócić do pracy?

Zabieg jest prosty, dość krótki i niemal bezbolesny, a kobieta nie musi po nim nosić żadnego specjalnego ubrania medycznego. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do domu i swoich codziennych zajęć. Należy się jedynie spodziewać zaczerwienienia i niewielkiego obrzęku po ostrzyknięciu, ale objawy te świadczą o prawidłowym działaniu preparatu i ustępują już po 1-2 tygodniach. Za to efekt utrzymuje się do 2 lat (zależy od stanu piersi, a także wieku, stylu życia i aktywności fizycznej pacjentki). Do tego czasu żel zawierający kwas hialuronowy ulega metabolizacji i jest w sposób naturalny wydalany z organizmu. Zabieg można po tym okresie powtórzyć, dostrzykując odpowiednią ilość wypełniacza.

Zabieg z zastosowaniem Macrolane zapewnia najlepszy efekt przy powiększaniu piersi z miseczki A na B oraz przy korekcji asymetrycznych piersi. Metoda jest delikatna, a przy tym skuteczna. Nie wymaga postępowania pooperacyjnego i można ją powtarzać. Dodatkowo, nowy preparat znakomicie nadaje się do niwelowania ubytków i nierówności na ciele, np. pozostałych po liposukcji . - mówi dr Małgorzata Chomicka-Janda z IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej.

Tak jak w każdym innym zabiegu medycznym, mogą występować skutki uboczne, takie jak zgrubienia i guzki (które znikają dzięki masażowi), a także (bardzo rzadko) blizny i ropnie w miejscach wstrzyknięć.

Przeciwwskazania do zabiegu dotyczą kobiet z wysokim ryzykiem zachorowania na raka piersi, występowaniem torbieli w gruczołach piersiowych oraz zmian w badaniach usg piersi  i mammografii. Również choroby autoimmunologiczne (tarczycy), wątroby i nerek, ostre i przewlekłe infekcje, zaburzenia krzepliwości krwi, a także stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy wykluczają możliwość wykonania zabiegu.

Cena zabiegu: 10 - 14 tys. złotych (w zależności od miasta i klinki)

Zobacz też:

Rewolucja w modelowaniu sylwetki: przeszczep tłuszczu

Więcej o: