Zapytaj stylistkę: biżuteria w rozmiarze XXL

Odważne gwiazdy zakochały się w masywnej biżuterii, a ta szybko stała się hitem. Jaka jest najmodniejsza? Co zrobić by z nią nie przesadzić?

Ciężka i duża biżuteria podbiła serca fashionistek na całym świecie. Pojawiło się mnóstwo ogromnych broszek - najczęściej w formie kwiatów, wykonanych z przeróżnych materiałów. Największym zaskoczeniem są te z filcu - niby sztywny i nieprzystępny materiał, gdy wyjdzie spod ręki sprawnego artysty, staje się uroczy. Powiększył się również rozmiar naszyjników - od misternie robionych srebrnych i złotych, przez wykonane z korali i bardzo modnych ostatnio pereł , po ogromne naszyjniki ze sznurka! Najmodniejsze bransolety to te powyżej trzech centymetrów szerokości - gładkie, z motywami roślinnymi lub o fantazyjnych kształtach. Kolczyki - najlepiej długie i obsypane kamieniami. Do eleganckich kreacji wręcz pożądane! Pierścionki odstające, cudaczne i z ogromnymi kamieniami, które potrafią mieć długość ponad połowy palca. Do biżuterii można też zaliczyć ozdoby do włosów, które podążając w ślad za Lady Gagą , czy projektem "króliczych uszu" Louis Vuittona są odstające i wielkie - najczęściej spotykane są ogromne kokardy, kwiaty lub właśnie niby-uszy. Oczywiście wszelkie skórzane i ćwiekowane formy są nadal obowiązującym trendem. Podobnie jak koronka i błysk powierzchni.

Jessica Biel i Doda stawiają na masywną biżuterięJessica Biel i Doda stawiają na masywną biżuterię fot. East News

W tym sezonie obowiązkowa jest przesada! Jednak wszystko ma swoje granice. Pamiętaj - jeśli wybierzesz ogromne kolczyki, nie zakładaj naszyjnika (przeładowany look Rihanny z pokazu Chanel to trochę za dużo). W odwrotnym przypadku wybierz dobrze dobrane, ale malutkie kolczyki, lub nie zakładaj ich wcale.

Jessica Biel i Doda stawiają na masywną biżuterię

W zestawie: czerwona broszka z filcu 34 zł , GaalE (decobazar.com); kolorowa bransoleta ok. 40 zł , H&M; czarna broszka lub klamra ok. 20 zł , H&M; bransoleta w kwiaty ok. 20 zł , H&M; złoty naszyjnik ok. 40 zł , H&M; ćwiekowana bransoleta 34,90 zł , KappAhl; fioletowe kolczyki ok. 10 zł , H&M; turkusowo-złote kolczyki ok. 17 zł , H&M; długie czarne kolczyki 39,90 zł , KappAhl; bransoleta w panterkę 29 zł , (bucikowo.pl); srebrno-brązowe kolczyki 209 zł , YES; koralowa bransoleta ok. 25 zł , H&M; kolorowe kolczyki ok. 30 zł , H&M; pierścionek z kamieniami ok. 20 zł , H&M; srebrna broszka - storczyk 449 zł , YES; srebrna bransoleta ok. 30 zł , H&M; opaska z kokardą 29,90 zł , KappAhl; niebieska broszka ok. 17 zł , H&M.

Anna Szulc

Trendowe dodatki Parfois w Polsce

Czytaj w Znam.to: Dziewczyny lubią złoto!

Więcej o: