Porady eksperta: Maskowanie rozszerzonych naczynek

Skóra ze skłonnością do pękających naczynek jest kłopotliwa w pielęgnacji, ale zaczerwienienia można bez trudu zakamuflować.

Cera naczynkowa

Może być jednym z trzech rodzajów skóry (sucha, tłusta, mieszana). Najczęściej jest to skóra delikatna, cienka, wrażliwa. Charakteryzuje się kruchością i nadwrażliwością naczyń krwionośnych, co prowadzi do powstania trądziku różowatego. Czasem kruche naczynia włosowate nie wytrzymują ciśnienia krwi i w efekcie zaczynają pękać , pozostawiając na twarzy trwałe ślady, potocznie zwane pajączkami.

Poza pielęgnacją dostosowaną do odpowiedniego typu skóry zwracamy uwagę na kosmetyki dla cery nadzwyczaj wrażliwej, naczynkowej, zawierające dużą ilość witaminy C - dla uszczelnienia naczyń krwionośnych.

Kamuflaż, czyli jak zamaskować rozszerzone naczynka?

Rozszerzone naczynka krwionośne, a także zaczerwienienia twarzy możemy zamaskować mocno kryjącym podkładem, ale gdy posłużymy się korektorem , efekt będzie znacznie lepszy. Korektor do maskowania rozszerzonych naczynek krwionośnych ma zielony kolor, który najlepiej tłumi czerwoną barwę. Można je kupić w postaci emulsji, pudru i sztyftu:

- Emulsja przyda się gdy zaczerwienione są znaczne partie twarzy. Wklepujemy ją lekko w skórę twarzy, odczekujemy chwilę i rozprowadzamy podkład. Emulsję można też nakładać punktowo, by zatuszować pojedyncze naczynka.

1.  2. 3.

1. Dax Cosmetics, Korektor do maskowania zaczerwienień, ok. 33 zł/2,5 ml; 2. AA Oceanic, Korektor w kredce, ok. 14 zł; 3. Sephora, Paleta korektorów, ok. 50 zł/4 g

- Sztyfty i kredki przydają się gdy na twarzy pojawiają się nieliczne rozszerzone naczynka (czerwone pajączki). Nakładamy je punktowo.

- Puder - tłumi zaczerwienienia twarzy, słabiej zaś ukrywa czerwone pojedyncze pajączki. Po rozprowadzeniu podkładu nanosimy puder na zaczerwienione partie skóry.

Autor: Małgorzata Ziewiecka - doradca wizerunku osób i firm ;

www.makijaz.net

Zobacz też:

Kamuflaż, czyli jak ukryć niedoskonałości

Czytaj w Znam.to: Kolor to nie wszystko!

Więcej o: