Kalendarz Marie Claire autorstwa Lagerfelda

Karl Lagerfeld po raz drugi zgodził się stworzyć kalendarz dla Marie Claire Italia. Tym razem zainspirował się włoskim kinem.

Uzdolniony projektant domu mody Chanel już dawno udowodnił, że nie tylko potrafi tworzyć piękne kreacje, ale jest równie uzdolnionym fotografem . Oprócz tworzenia zdjęć do kampanii reklamowych swoich projektów zajmuje się też innymi projektami. Już po raz drugi współpracował z redakcją włoskiego Marie Claire przy tworzeniu kalendarza na 2010 rok.

Marie Claire Italia kalendarz 2010Marie Claire Italia kalendarz 2010 fot. skan własny

Karl sfotografował dwie gwiazdy, które są jego aktualnymi muzami. Model Baptiste Giabiconi i aktorka oraz ambasadorka marki Chanel Anna Mouglalis wcielili się w postacie z filmów. Głównym tematem sesji były bowiem złote momenty włoskiego kina. Na 25 fotografiach można znaleźć role z dorobku takich gwiazd, jak Sophia Loren, Gina Lollobrigida czy Marcello Mastroianni. Modele ubrani w stoje z najnowszych kolekcji prezentowali się doskonale. Do sesji wykorzystano też futro Fendi zaprojektowane przez Karla Lagerfelda do filmu "Portret rodzinny we wnętrzu " ("Gruppo di famiglia in un interno") z 1974 roku.

Kalendarz był dostępny ze styczniowym numerem włoskiej edycji Marie Claire.

Marie Claire Italia kalendarz 2010Marie Claire Italia kalendarz 2010 fot. skan własny

Więcej o: