Kampania Bottega Veneta podzieliła Internautów

Według niektórych Bottega Veneta wróciła do swoich korzeni, kampania jest poetycka i klimatyczna. Inni twierdzą, że jest nudna i nie mogą uwierzyć, że zdjęcia zrobiła słynna Nan Goldin.

Pierwsze zdjęcie, które pojawiło się w magazynach modowych przedstawiało kobietę leżącą na łóżku i mężczyznę siedzącego obok, na krześle. W sieci szybko pojawił się skany i rozpoczęła się dyskusja. Niektórzy są zachwyceni klimatem i fotografią, która opowiada historię, a nie jest jedynie zdjęciem modelki z wielką torbą. Pojawiły się głosy, że Bottega Veneta zaczęła sprzedawać swoją markę, a nie poszczególne sukienki, czy akcesoria. Jednak przeciwnicy kampanii twierdzili, że zdjęcie jest nudne i nie ma w sobie nic z gustowny reklam marek luksusowych. Jednak może właśnie o to chodziło? Możliwe, że marka chciała się odróżnić od konkurencji.

Bottega Veneta kampania wiosna/lato 2010, Anya Kazakova, Sean O'PryBottega Veneta kampania wiosna/lato 2010, Anya Kazakova, Sean O'Pry www.theartofcollaboration.com

Kolejne zdjęcia wyglądają na coraz bardziej rozmazane, a fotografia z Anyą Kazakovą trzymającą niebieską torebkę przypomina zdjęcie Anny Jagodzińskiej z kampanii Donny Karan . Czyżby to zachwyt 3-D, a może powrót do delikatności?

Znakomite światło sprawiło, że zdjęcia są subtelne, poetyckie i relaksujące. Tomas Maier , dyrektor kreatywny Bottega Veneta powiedział, że wybrali Nan Goldin , bo potrafi uchwycić intymność i takie są właśnie zdjęcia promujące najnowszą kolekcję marki na wiosnę/lato 2010 .

Bottega Veneta kampania wiosna/lato 2010, Anya Kazakova, Sean O'PryBottega Veneta kampania wiosna/lato 2010, Anya Kazakova, Sean O'Pry fot. skan

Wiele osób myślało, że po raz kolejny twarzą kampanii została Anna Jagodzińska, jednak nową kolekcję promuje Anya Kazakova , której towarzyszy Sean O'Pry . Modele tworzą idealny tandem i to była jedyna rzecz, którą zgodnie przyznali Internauci.

Na stronie marki można obejrzeć film z sesji . Polecamy!

marka: Bottega Veneta

sezon: wiosna/lato 2010

fotograf: Nan Goldin

modele: Anya Kazakova, Sean O'Pry

Najbardziej podoba mi się zdjęcie:
Więcej o: