Najsłynniejsza suknia Michelle Obamy trafiła do muzeum

Zgodnie z tradycją  Pierwsza Dama podarowała muzeum kreację, w której wystąpiła na balu inauguracyjnym.

Szyfonową, asymetryczną suknię zaprojektował Jason Wu . Po balu inauguracyjnym środowiska modowe zaczęły się interesować stylem Pierwszej Damy. Michelle budzi uznanie, ponieważ pokazała, że aby elegancko wyglądać, nie trzeba inwestować w pewniaki od najsłynniejszych projektantów. Często wybiera mało znanych designerów , zapewniając im tym samym promocję. Nosi również ubrania z sieciówek, czym wzbudza sympatię egalitarnych Amerykanek.

Michelle Obama i Jason WuMichelle Obama i Jason Wu AG

Suknia z balu inauguracyjnego oraz wystąpienia Michelle w strojach Wu w trakcie pierwszej podróży pary prezydenckiej do Europy, przypieczętowały pozycję projektanta. Podczas wieczoru w waszyngtońskim muzeum Pani Obama i Wu po raz pierwszy spotkali się osobiście.

Michelle Obama i Jason WuREUTERS/MIKE SEGAR

Pierwsza Dama wspominała emocje i stres związane ze swoim debiutem i przyznała, że będzie jej brakowało sukni. Jednak niepisana tradycja nakazuje, aby żony prezydentów przekazywały inauguracyjne kreacje Smithsonian National Museum of American History. W kolekcji znajdują się m.in. stroje Jacqueline Kennedy , Nancy Reagan , Hillary Clinton .

Pierwsze Damy w sukniach balowychPierwsze Damy w sukniach balowych Smithsonian's National Museum of American History

Modna Pierwsza Dama

Barack i Michelle ObamaBarack i Michelle Obama Fot. East News

Czytaj w Znam.to: Czerwony Mech Plunge w najlepszym wydaniu!

Więcej o: