Jak polskie gwiazdy budują wizerunek: inspiracje czy kopie

Po co być oryginalnym i starać się wyrobić swój własny, niepowtarzalny styl, kiedy można bardzo (albo i jeszcze bardziej) wzorować się na gwiazdach zza oceanu?

Dla każdej celebrytki bycie polskim odpowiednikiem zagranicznej sławy powinno być obciachem. Niestety, polskie gwiazdki chętnie stylizują się na Lady Gagę , Rihannę lub Beyonce i nic sobie z tego nie robią.

Uważają, że tego nie widzimy? Są w błędzie.

Zobaczcie, kto kogo kopiuje i jak bardzo dokładny w tym jest. Oto nasz raport przygotowany wspólnie z serwisem Plotek.pl !

Paulla - polska Rihanna

Paulla to jedna z tych polskich wokalistek, której nie można odmówić muzycznego talentu. Gorzej jest z pomysłem na siebie. Wszystko zaczęło się od porównań do Edyty Górniak . Słuchając głosu Paulli nie można oprzeć się wrażeniu, jakby słyszało się Edytę. Wizerunek debiutującej Pauliny Ignasiak także wydaje się zbliżony do wyglądu Górniak z początków jej kariery.

Możliwe, że chcąc ukrócić plotki o kopiowaniu Górniak Paulla postanowiła poszukać inspiracji za granicą . Coraz częściej mogliśmy zobaczyć piosenkarkę w rockowych stylizacjach charakterystycznych dla Rihanny i oczywiście króciutkiej fryzurze, z której zasłynęła barbadoska gwiazda. Czasem zdarzały się stylizacje wręcz identyczne - niczyjej uwadze nie uszedł casualowy strój w najmniejszym nawet calu skopiowany od Riri!

Kolejna skopiowana stylizacja to połączenie futra z lateksowymi legginsami - niestety tym razem całość prezentowała się kiczowato. Rihanna wykorzystała w swoim stroju najlepsze gatunkowo rzeczy, w stroju Paulli wyraźnie widać ograniczony budżet ...

Rihanna i Paulla - oryginał i kopiaRihanna i Paulla - oryginał i kopia eastnews/kapif

+ "inspiracja" Anją Rubik

Wiosenno-letnia kolekcja Balmain to prawdziwy hit. Jedna z kreacji szczególnie spodobała się gwiazdom. Demi Moore wystąpiła w złotej sukience na okładce "W", a Jennifer Lopez na jednym ze swoich koncertów. Paullę (lub jej stylistów) także urzekła ta sukienka, jednak zamiast kupić oryginał, założyła coś bardzo, bardzo podobnego...

Rihanna i Paulla - oryginał i kopia

Candy Girl - polska Lady Gaga

Candy Girl stara się dbać o spójność swojego wizerunku, jej stylizacje są zawsze dopracowane w każdym calu. Aż chce się powiedzieć, że odważne kreacje wnoszą powiew świeżości na polską scenę. Niestety to nie kreatywność Candy Girl możemy podziwiać idąc na koncert polskiej piosenkarki. W większości to pomysły amerykańskiej gwiazdy Lady Gagi .

Rihanna i Paulla - oryginał i kopia

Od strojów po makijaż - Candy Girl chyba nie wie, gdzie leży granica między inspiracją, a mało kreatywnym "zgapianiem"!

Rihanna i Paulla - oryginał i kopia

Rihanna i Paulla - oryginał i kopia

Doda - polska Christina Aguilera, Britney Spears, Lady Gaga, Rihanna, Beyonce i wszystkie inne

Doda to chyba najbardziej kreatywna polska gwiazda, która choć inspiruje się zachodnimi celebrytkami, nie kopiuje wszystkiego ślepo.

Jakiś czas temu, kiedy Christina Aguilera święciła triumfy ze swoim albumem "Stripped", Doda była pod wrażeniem jej roznegliżowanych strojów scenicznych...

Rihanna i Paulla - oryginał i kopia

Ikona popu Britney Spears także okazała się być źródłem inspiracji dla polskiej gwiazdy. Złote body-zbroja, które Britney nosiła na scenie podczas swojej ostatniej trasy koncertowej "Circus" musiało bardzo spodobać się Dodzie.

Rihanna i Paulla - oryginał i kopia

O tym, że Doda podziwia Lady Gagę wiemy już od dawna. Jednak w tym przypadku inspiracje nie są tak dosłowne jak u Candy Girl. Wyraźnie widać, że Dodę fascynuje odważny, wręcz kontrowersyjny wizerunek Gagi. Jednak Dorota ma na siebie inny pomysł - wydaje się po prostu, że obserwując Lady Gagę staje się bardziej odważna !

Rihanna i Paulla - oryginał i kopia

Rihanna znana jest z przesady i zamiłowania do przeładowanych stylizacjach. Doda uwielbia taki kiczowaty styl, dlatego nie można się dziwić, że podpatruje bardziej awangardowe pomysły. Czy tak było z białym futrem?

Rihanna i Paulla - oryginał i kopia

Beyonce to prawdziwa trendsetterka. Jako pierwsza wprowadziła modę na sceniczne stroje-zbroje. W 2008 roku podczas promocji swojego ostatniego albumu "I Am... Sasha Fierce" nie rozstawała się z metalową rękawicą . Doda wykorzystała ten pomysł dość późno, bo w tym roku na gali Viva Comet .

Rihanna i Paulla - oryginał i kopia

Dominika Gawęda - polski... nikt, ale chciałaby

Dominika Gawęda chyba postanowiła zwariowanymi strojami podkręcić swój wizerunek. Niestety jej ubrania nie robią na nas wrażenia. To przebrania, a nie ubrania. Stylizacje wydają się wymuszone i nienaturalne.

Z lewej oryginał, czyli Rihanna. Z prawej Dominika Gawęda. Podziwiamy szczerość naszej gwiazdki. Jednak czy kopiowanie Rihanny na pewno wyszło jej na dobre?Z lewej oryginał, czyli Rihanna. Z prawej Dominika Gawęda. Podziwiamy szczerość naszej gwiazdki. Jednak czy kopiowanie Rihanny na pewno wyszło jej na dobre? 

Dominika Gawęda o swoim kontrowersyjnym stylu

Kto najbardziej kopiuje inne gwiazdy?
Więcej o: