Jason Wu zaprojektuje kolekcję dla Bergdorf Goodman

Projektant, który zyskał sławę dzięki Michelle Obamie, zaprojektuje kolekcję sukienek dla nowojorskiego sklepu z dobrami luksusowymi Bergdorf Goodman. Bergdorf GoodmanBergdorf Goodman

Jason Wu jest jednym z najpopularniejszych projektantów w Stanach Zjednoczonych. Przełomem w jego karierze był bal inauguracyjny, na którym Michelle Obama pojawiła się w białej sukni na jedno ramię . Od tamtego momentu projektant pochodzący z Tajwanu zyskał przydomek "krawiec pierwszej damy" .

Jason Wu i Michelle ObamaJason Wu i Michelle Obama Jason Wu i Michelle Obama fot. EAST NEWS

Oprócz projektowania tradycyjnych kolekcji i sukien na zamówienie Jason podjął współpracę z nowojorskim sklepem Bergdorf Goodman i ma zaprojektować ekskluzywną kolekcję sukni, która do sprzedaży trafi 14 maja . Jason Wu wyjaśnił, że zdecydował się na ten krok, ponieważ Bergdorf Goodman od długiego czasu jest zwolennikiem jego projektów.

Bergdorf Goodman jest jednym z moich największych zwolenników - ta kolekcja jest naturalnym krokiem we współpracy z nimi." - powiedział Wu.

Kolekcja będzie się składać z ośmiu sukienek koktajlowych. Pracownicy sklepu zrobili prezentację najlepiej sprzedających się tkanin i fasonów, którą Jason wykorzysta jako inspirację . Sukienki będą utrzymane w "amerykańskim" stylu - od dziennych kreacji z szyfony po bardziej misterne stroje na wieczór. Paleta będzie się składać z podstawowych barw, pojawią się odcienie żółtego, czerwieni i granatu. Rzeczy będą kosztować od 1150 do 2990 dolarów. Ta kolekcja będzie uzupełnieniem autorskiej linii Jasona Wu.

New York Fashion WeekNew York Fashion Week Jason Wu fot. EAST NEWS

Więcej o: