Nietypowo: szary lakier do paznokci na letni sezon

A gdyby tak, na przekór barwnej wiośnie, postawić na szary manicure?

Tą pełną przekoru drogą poszedł w tym roku dom mody Preen. W swojej wiosenno-letniej kolekcji zastosował zimne barwy nie mające nic wspólnego z kwiecistą, słoneczną i barwną wiosną czy latem. Jak wiadomo nie od dziś - zaskoczyć coraz trudnej, a w tej kolekcji to się udało - ta propozycja kolorystyczna zdecydowanie wyróżnia się na tle innych.

Nietypowo: szary lakier do paznokci na letni sezonNietypowo: szary lakier do paznokci na letni sezon Fot. East News, kolaż Lula.pl

Może warto zainspirować się tym zwrotem ku nieoczywistości i zamiast popularnej mięty, żółci, pomarańczu, czerwieni, fioletu, różu i błękitu sięgnąć po odcienie szarości? Ta paleta barw jest tak uniwersalna, że nadawać się będzie i na eleganckie przyjęcia wieczorową porą, i do dziennego stylu marynarskiego, i do zwiewnych letnich sukienek w stylu hippie. Można wybrać jasną szarość z brokatowym połyskiem, która stworzy odcień metalicznego srebra, lub postawić na klasyczne matowe odcienie. Możliwości jest wiele, a i dostępność takich odcieni na rynku duża.

Niżej kilka lakierów w omawianym kolorze:

Nietypowo: szary lakier do paznokci na letni sezonNietypowo: szary lakier do paznokci na letni sezon kolaż Lula.pl

Na kolażu: lakier Birthday Babe OPI, ok. 40 zł (opinails.pl); srebrny lakier MAC, ok. 50 zł; szary lakier StarGazer, 9,90 zł (rockmetalshop.pl); lakier Give Me The Moon OPI, ok. 40 zł; lakier Kyoto Pearl OPI, ok. 40 zł; lakier Inglot , 18 zł (amora.pl); szary lakier Konad, 13,42 zł (ekobieca.pl); lakier Artdeco 285, 35 zł (kremoteka.pl); lakier Moon Over Bumbai OPI, ok. 40 zł.

Jak uważacie - czy uniwersalna szarość to nowa czerń? Wolicie klasyczne rozwiązania kolorystyczne inspirowane naturą, czy zdecydujecie się na przekorną modę?

Anna Szulc

Bezruch - efekt uboczny cywilizacji

Więcej o: