Karl Lagerfeld kręci film

W obiegły weekend Karl Lagerfeld został "przyłapany" w Saint Tropez podczas kręcenia filmu.

Słynny projektant zebrał ekipę i postanowił nakręcić krótki film, który zostanie wyświetlony podczas nadchodzącego pokazu Chanel. Prezentacja kolekcji Chanel Cruise 2011 odbędzie się 11 maja . W filmie wystąpi Heidi Mount, której będzie towarzyszyć francuski aktor Pascal Greggory . Na planie pojawiły się także modelki: Abbey Lee Kershaw, Freja Beha Erichsen, Karolina Kurkova, Leigh Lezark i Polka - Magdalena Frąckowiak . Nie wiadomo, czy to będzie wyłącznie prezentacja kolekcji, czy krótka historia, ale Karl z pewnością wszystkich zaskoczy.

Karl Lagerfeld kręci film w Saint TriopezKarl Lagerfeld kręci film w Saint Triopez Karl Lagerfeld fot. EAST NEWS

Dla Karla rok 2010 będzie niezwykle intensywny. Oprócz głównego zajęcia, jakim jest projektowanie dla Chanel i swojej własnej marki, niemiecki artysta zaangażował się też w inne projekty. Tworzy limitowane przedmioty sygnowane swoim nazwiskiem, jak choćby butelkę Coca Coli Light , czy sejf i coraz częściej zajmuje się fotografią . Jest twórcą kampanii reklamowych swoich produktów, a w tym roku został wybrany do stworzenia słynnego kalendarza Pirelli na 2011 .

Karl LagerfeldKarl Lagerfeld fot. EAST NEWS

Karl Lagerfeld nazywa siebie "profesjonalnym amatorem ". Nie skończył znanej szkoły projektowania, w latach 60. studiował sztukę we Włoszech, a fachu nauczył się u największych - najpierw u Pierre'a Balmaina , a później pracując u boku Jeana Patou w Paryżu. Jest pracoholikiem i perfekcjonistą. Czasami pracuje 20 godzin dziennie i zwykle bywa niezadowolony.

Nigdy nie jestem zadowolony ze swoich projektów. Żyję w permanentnym niezadowoleniu. Myślę, że to sekret robienia wszystkiego dobrze". - mówi.

Jego perfekcjonizm się sprawdza. Film Karla z pewnością będzie zaskakujący i dopracowany, jak wszystko co robi. Lagerfeld udowodnił już, że jest nie tylko doskonałym projektantem, ale również i fotografem. Teraz nadszedł czas na zaprezentowanie światu pasji filmowej. Czyżby Lagerfeld chciał konkurować z Tomem Fordem ? Z pewnością ma szansę - jego klimatyczny film "Fitting Room Folies " z Larą Stone w roli głównej był przebojem 2009.

W latach 60. studiował sztukę we Włoszech, chociaż ogromną wiedzę z dziedziny mody i projektowania posiadł już wcześniej - pracując u boku Jeana Patou w Paryżu.

Więcej o: