Pędzle do makijażu - niezbędnik w perfekcyjnym wykonaniu

Jeżeli zależy nam na wykonaniu makijażu w sposób zawodowy, każdy wizażysta powie wam, że bez zestawu pędzli się nie obejdziecie.

Zdecydowana większość z nas ma w swoim posiadaniu pędzel , którym rozprowadza puder , ewentualnie róż (niejednokrotnie robi to dokładnie tym samym pędzlem).

Jednak chcąc uzyskać profesjonalny efekt w makijażu pędzle są niezbędnikiem - ułatwiają wykonanie starannego i naturalnie wyglądającego make-up'u.

fot. Shutterstock

Nie od razu musimy kupować pędzle w zestawach dla profesjonalistów . Tam pędzli jest co najmniej kilkanaście, a nawet ponad dwadzieścia.

Pędzle kabukiPędzle kabuki kolaż Lula.pl

Lecz do wykonania perfekcyjnego makijażu w domu potrzebnych jest nam co najmniej 6:

1) pędzel do pudru - jest on dość gruby, a jego włoski układają się w płaski półokrągły kształt, po bokach są lekko ścięte. Ściśnięte w dłoniach powinny się ułożyć w równą krawędź.

Najszybszym sposobem pudrowania twarzy jest nakładanie pudru sypkiego grubym miękkim pędzlem. Najlepiej aplikować go zgodnie z zasadą góra - dół.

Jeśli masz problemy z tak zwanym "świeceniem" i chcesz zmatowić twarz w ciągu dnia, dobrze jest najpierw odtłuścić ją chusteczką lub specjalną bibułką absorbującą nadmiar sebum. Unikniesz w ten sposób powstawania plam. Przydatna jest też szczoteczka usuwająca z twarzy nadmiar pudru. Jeżeli chcemy, aby nasz makijaż był bardziej trwały, po jego wykonaniu spryskajmy twarz wodą termalną, która wiąże puder z podkładem.

Pędzle kabuki

SEPHORA: 1 . Pędzel do podkładu nr 47, 2. Pędzel do podkładu platinium, 3. Pędzel do korektorów nr 46, 4. Pędzel do pudru okrągły nr 41, 5. Pędzel do pudru płaski nr 48, 6. Pędzel do pudru płaski platinium, 7. Pędzel do pudru XL nr 49, 8. Pędzel do pudru platinium, 9. Pędzel do cieniowania twarzy nr 44, 10. Pędzel do pudru kabuki nr 50

2) pędzel do różu - jest półokrągły ,a ściśnięty w dłoni układa się z cienką linię o takim samym kształcie. Jest płaski, lub lekko zaokrąglony, a najlepiej kiedy jest lekko ścięty ,

Pędzle kabuki

SEPHORA:11. Pędzel do pudrów brązujących nr 43, 12. Pędzel do pudrów mineralnych nr 45, 13. Pędzel dyfuzor Platinium, 14. Pędzel wachlarz Platinium, 15. Pędzel z wymiennym wkładem nr 54, 16. Składany pędzel do pudru nr 51, 17. Pędzel do różu ścięty nr 40, 18. Pędzel do różu ścięty Platinium, 19. Pędzel do różu nr 42, 20. Składany pędzel do różu nr 52.

3) pędzel do brwi - wyprofilowana linia brwi to podstawa w dobrym makijażu. Wszelkie asymetrie powinny zostać usunięte i skorygowane. Do makijażu brwi służy sztywny, płaski, skośnie przycięty pędzelek, którym nakładamy cień do brwi. Zaletą makijażu brwi wykonywanego cieniem jest możliwość wyczesania go w razie zbyt intensywnej linii,

4) pędzel do cieni - najlepiej mieć dwa : pędzla do nakładania cieni (szerokości palca), nieco mniejszego do rozcierania cieni, szerszy będzie do malowania płaszczyznowego, i drugi, nieco mniejszy do rozcierania cieni, jest węższy i wyprofilowany, służy modelowaniu,

Pędzle kabuki

SEPHORA:1. Cienki syntetyczny pędzelek do powiek nr 26, 2. Super cienki naturalny pędzelek do powiek nr 23, 3. Cienki naturalny pędzelek do powiek nr 22, 4. Gruby naturalny pędzelek do powiek nr 21, 5. Gruby syntetyczny pędzelek do powiek nr 25, 6. Średni naturalny pędzelek do powiek Platinium, 7. Pędzelek do załamania powieki nr 13, 8. Pędzelek do cieniowania powieki nr 14, 9. Pędzelek do cieniowania powieki Platinium, 10. Pędzelek ścięty do eyelinera nr 15, 11. Pędzelek ścięty do eyelinera Platinium, 12. Pędzelek płaski do eyelinera nr 16, 13. Pędzelek cienki do eyelinera nr 17, 14. Pędzelek do brwi z ukośna końcówką nr 10, 15. Grzebyczek do rzęs i brwi nr 11, 16. Grzebyk do rzęs i brwi Platinium

5) pędzelek do korektora,

6) pędzelek do szminki - pędzle do makijażu tego rodzaju służą do nakładania szminki oraz do obrysowywania konturu ust. Oszczędzamy dzięki nim zużycie pomadki. Jest również niezastąpiony przy mieszaniu kolorów . Pędzelek do ust powinien być cienki i sztywniejszy od pędzelka do cieni. Krótki trzonek daje lepsze wyczucie i możliwość kontroli każdego ruchu. Malowanie ust zacznij od środka i kieruj się ku kącikom warg.

Kupując pędzle - wybieraj raczej te z naturalnego włosa . Są droższe, ale bardziej miękkie i w konsekwencji trwalsze .

Pędzle kabuki

Ceny pędzli INGLOT oscylują pomiędzy 16 - 97 zł:

1) pędzel do pudru z włosia wiewiórki (1SS - 67 zł) 2) pędzel do pudru i różu z włosia kozy (15BJF - 38 zł) 3) pędzel do różu, skośny z włosia kucyka (3P - 37 zł) 4) pędzel do cieni, skośny z włosia wiewiórki (7FS - 34 zł) 5) pędzel do cieni, tzw. kropka z mieszanki naturalnego włosia (8OHP - 27 zł) 6) pędzel do cieni, tzw. koci języczek duży z włosia sobola (9S - 32 zł) 7) pędzel do cieni, tzw. koci języczek mały z włosia sobola (11S - 26 zł) 8) pędzel do cieni, skośny z mieszanki naturalnego włosia (17TL - 22 zł) 9) pędzel do cieni i korektora z włosia kucyka (20P - 17 zł) 10) pędzel do cieni lub fluidu z mieszanki naturalnego włosia (16PP - 25 zł) 11) pędzel do cieni lub korektora z włosia kucyka (13P - 18 zł) 12) pędzel do podkładu z syntetycznego włosia taklon (21T - 39 zł) 13) pędzel do pudru lub różu, dwustronny, z włosia kozy (24SS - 59 zł) 14) pędzel do pudru, tzw. kabuki, z włosia kozy (25SS - 97 zł) 15) pędzel do korektora z syntetycznego włosia taklon (23T - 16 zł) 16) pędzel do korektora z syntetycznego włosia taklon (22T - 25 zł) 17) pędzel do pomadki z włosia sobola (12S - 37 zł) 18) pędzel do pomadki z włosia sobola (18 zł) 19) spirala do mascary (14M - 17 zł)

Katarzyna Bigos

Zobaczcie również:

Jak przedłużyć trwałość pomadki na ustach

MakijażeMakijaże fot. Shutterstock

Więcej o: