Egzotyczne makijaże. Kolorowo i odważnie do ślubu?

W dniu ślubu chcecie wyglądać zupełnie inaczej? Poszukujecie inspiracji w makijażu? Zobaczcie jak do ślubnej ceremonii przygotowują się kobiety z różnych stron świata!

Każdy kraj to inny obyczaj. Ceremonie ślubne na całym świecie wyglądają zupełnie inaczej.

Inna jest obyczajowość, religia, zwyczaje, ubiory, ale też ślubne makijaże.

W Polsce stawiamy raczej na naturalność , ale chcąc wyglądać w tym wyjątkowym dniu zupełnie inaczej, nietuzinkowo i egzotycznie i nie brak nam odwagi - możemy zaczerpnąć jakieś pomysły, lub kolorystykę z innych krajów.

Zobaczmy propozycje:

Indie

Śluby odbywające się w Indiach nadal często są organizowane według tradycyjnych wzorów. Hinduska uroczystość ślubna trwa nawet kilka dni i zawiera wiele ceremoniałów, których znaczenie rozumieją jedynie wtajemniczeni. Jest ona niezwykle wystawna i barwna, ale organizowana według sztywno ustalonych reguł. Dziś wielu młodych zaczyna odchodzić od zwyczaju tych wielodniowych uroczystości. ?Indyjskie kobiety przywiązują ogromną wagę do starannie wykonanego, tradycyjnego makijażu. Charakteryzuje się on mocną, zdecydowaną kolorystyką i współgra z orientalną urodą Hindusek.

Japonia

W przeszłości bogate japońskie panny ubierane były w strój, na który składało się aż 12 barwnych kimon. Zgodnie z duchem czasu zmiany nie ominęły również tego kraju. Wystarczy już nałożenie kilku warstw kimon, z tym tylko, że warstwą wewnętrzną obowiązkowo musi być białe kimono, natomiast zewnętrzne może być cięższe i bogato dekorowane. Tradycyjnie Japonki na głowach mają ozdobne nakrycia. Pan młody zaś przywdziewa czarną szatę, na której widnieje znak rodowy.

Po uroczystości nowożeńcy przebierają się w stroje, w krajach zachodnich zwykle w suknię wieczorową i garnitur, w których bawią się na przyjęciu weselnym.

Popatrzmy jak malują się Azjatki :

A teraz zobaczmy przykład makijażu Afroamerykanki :

Resztę zdjęć znajdziecie w galerii!

K.B.

A wy jak oceniacie egzotyczne makijaże ślubne?

Kamuflaż, czyli jak ukryć niedoskonałości

fot. Shutterstock

Więcej o: