Fashion Week Poland - relacja z pokazów

Za nami kolejne dni FWP. Podczas weekendowych pokazów mogliśmy podziwiać zarówno kolekcje młodych twórców, polskich sław, jak i kreatorów z zagranicy!

W sobotę w hali EXPO swoje kolekcje zaprezentowali: Joanna Paradecka, Marta Jagiełło, Łukasz Jemioł, Ewa Kozieradzka, Agata Wojtkiewicz, Paprocki&Brzozowski i projektant haute couture z Francji Eymeric Francois.

To pod koniec wieczoru zaprezentowane zostały dwie najbardziej oczekiwane kolekcje. Paprocki&Brzozowski zaskoczyli doskonale wykonanymi dzianinami, które zapewne staną się hitem najnowszej kolekcji.

Wszystkie projekty utrzymane były w charakterystycznym dla duetu polskich projektantów klimacie. Wszystkie elementy kolekcji to prawdziwe ready-to-wear, rzeczy które doskonale sprawdzą się na co dzień.

Pokaz kolekcji Eymerica Francois zaskoczył. Francuski projektant tworzy stroje, które niestety nas nie przekonały. Stroje inspirowane - jak mówi sam projektant - gotykiem i mrocznym, rockowym klimatem nam wydały się jedynie nawiązaniem do popularnego przed kilku laty serialu "Rodzina Adamsów".

Podczas pokazów Off mogliśmy podziwiać projekty UEG, Plastikowego i Maldorora.

W niedzielę w hali EXPO działo się bardzo dużo. Tego dnia swoje kolekcje zaprezentowali: Olga Szynkarczuk, Sylwester Krupiński, Marta Wiatrowska, Katarzyna Bies, Monnari, Tru Trussardi, MMC Studio Design, Joanna Klimas oraz Agatha Ruiz de la Prada.

Joanna Klimas zaprezentowała dobrze już znany i kojarzony z projektantką motyw ludowy. Świetnie skrojone stroje świadczą o świetnym warsztacie i znajomości potrzeb kobiecego ciała. Nasz typ to bluzki z bufkami!

Agatha Ruiz de la Prada jak zwykle swoim pokazem poprawiły humor najbardziej markotnym widzom! Kolorowe, energetyczne propozycje hiszpańskiej designerki nie są może zbyt praktyczne, ale na pewno pozostają w pamięci.

Podczas pokazów Off swoje kolekcje pokazali: Marta Siniło, Konrad Parol i Ania Kuczyńska.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z POKAZÓW ZNAJDZIESZ W GALERII!

Więcej o: