Paloma Faith - brytyjski styl w wydaniu ekstremalnym

Angielska piosenkarka Paloma Faith na Wyspach ma status utalentowanej ekscentryczki. Chociaż nie do każdego przemawia jej styl, trzeba przyznać, że jest odważna.

Dwudziestopięcioletnia Paloma Faith słynie z silnego charakteru, co widać zarówno w jej muzyce jak i stylu. Od początku chciała tworzyć na własny rachunek, dlatego gdy łowcy talentów usłyszeli ją w jednym z londyńskich barów i zaproponowali śpiewanie w zespole Amy Winehouse - odmówiła. Studiowała reżyserię teatralną w Central Saint Martins College - teatr zapewne przyczynił się do jej postrzegania mody . Na studiach dorabiała jako asystentka magika, piosenkarka kabaretowa, sprzedawczyni bielizny w butiku Agent Provocateur . Ma za sobą również pierwsze doświadczenia aktorskie: zagrała między innymi w "Parnassusie" .

Podejście do mody przyczyniło się do popularności Palomy. W jej eklektycznym stylu widać wpływy lat 40., burleski, teatru, ale też dawnego Hollywood . Piosenkarka twierdzi, że nosi tylko ubrania vintage . chyba że ktoś pożyczy jej ubranie od projektanta. Inspiruje ją Edith Piaf, Billie Holiday, Josephine Baker, ale przede wszystkim Marilyn Monroe , która fascynowała ją jeszcze w dzieciństwie, Według Palomy kwintesencja stylu to dawne Hollywood, wysokie obcasy, czerwona szminka, ale przede wszystkim wyobraźnia i chęć podjęcia ryzyka niezależnie od tego, co myślą inni.

Co sądzicie o jej stylu? Zobaczcie zdjęcia w galerii i głosujcie!

Wszystko co chciałabyś wiedzieć o "SATC II"...

AP/Charles Sykes

Która stylizacja Palomy podoba Ci się najbardziej?
Więcej o: