Polki na światowych wybiegach WIDEO

Polskie modelki podbiły rynek mody! Które nazwiska są najgorętsze?

Ni liście światowych modelek "Top 50 Models" 2010 portalu Models.com znalazło się w tym roku aż 5 polskich modelek. Najwyższe, trzecie miejsce zajęła robiąca zawrotną karierę Anja Rubik . Na 8 jest Ania Jagodzińska , na 10 Monika Jagaciak , na 14 Kasia Struss , a na 17 Magdalena Frąckowiak .

Każda z dziewczyn ma na swoim koncie udział w najważniejszych pokazach i kampaniach na świecie.

Anji Rubik nie trzeba nikomu przedstawiać. Jej nazwisko znają nawet ludzie niezwiązani ze światem mody. W tym sezonie możemy podziwiać ją między innymi w kampanii reklamowej Fendi , a już niedługo modelka wystąpi przed obiektywem samego Karla Lagerfelda w sesji dla słynnego kalendarza Pirelli.

Anja Rubik w kampanii Fendi (wiosna/lato 2010)Anja Rubik w kampanii Fendi (wiosna/lato 2010) Anja Rubik fot. fendi.com

Inna Polka, Ania Jagodzińska wystąpiła w tym roku między innymi w kampanii perfum "Black Orchid" sygnowanych przez Toma Forda i i wiosenno-letnich kampaniach Tommy'ego Hilfigera i Donny Karan.

Black Orchid Tom FordBlack Orchid Tom Ford Black Orchid Tom Ford

Młodziutką Monikę Jagaciak możemy podziwiać w klimatycznej, czarno-białej kampanii Calvina Keina. W 2007 roku Jagaciak była gwiazdą kampanii Hermesa - to tamta sesja otworzyła jej drzwi do wielkiej kariery. CalvinKleinCalvinKlein CalvinKlein.com

Kasia Struss (a właściwie Strusińska) w tym roku wystąpiła między innymi w kampanii Alberty Ferretti.

Alberta Feretti Alberta Feretti  Alberta Feretti

Magdalena Frąckowiak w 2009 roku wystąpiła w odważnej sesji, która przez wielu uznana została za kontrowersyjną. Zdjęcia wykonał sam Terry Richardson - sławny fotograf-skandalista!

Magdalena Frąckowiak w odważnej sesji zdjęciowejMagdalena Frąckowiak w odważnej sesji zdjęciowej blog.styleserver.de

O polskich modelkach, które robią zawrotną karierę zagranicą w czwartkowym wydaniu programu "Pytanie na śniadanie" rozmawiała redaktorka Luli Basia Łubko.

Zobacz WIDEO i dowiedz się więcej!

Do wygrania sesja mody z Twoim udziałem w miesięczniku Avanti !

Więcej o: