Powstanie film o wielkiej ikonie mody

Wielbiciele świata mody będą zachwyceni. Powstaje film o wielkiej ikonie mody - Isabelli Blow, która przyjaźniła się z wieloma projektantami, w tym z Alexandrem McQueenem.

Co roku powstaje coraz więcej książek i filmów prezentujących kulisy jednej z najciekawszych branży - świata mody . Mniej i bardziej wierne biografie wielki projektantów ("Coco avant Chanel" i "Chanel Coco & Igor Stravinsky"), reportaże o powstawaniu czasopism ("The september issue"), czy sesji i prezentacje wydawnictw w krzywym zwierciadle ("Devil wears Prada") przybliżają fascynatom mody prawdziwe oblicze tej branży i zachwycają pięknymi kostiumami.

Kilka dni temu Philip Treacy ogłosił, że powstanie film o jego muzie i wielkiej ikonie mody Isabelli Blow . Twórca ekstrawaganckich kapeluszy przyjaźnił się z Angielką. Na razie nie wiadomo, kto wcieli się w główną bohaterkę. W filmie pojawią się najznakomitsze postacie świata mody. John Galliano zgodził się zagrać siebie, Philip Treacy prawdopodobnie też wystąpi, ale ktoś będzie musiał zagrać Alexandra McQueena , który był wielkim przyjacielem Isabelli.

Zapowiada się kolejna znakomita produkcja . W filmie będzie można zobaczyć piękne stroje McQueena i kapelusze Treacy'ego, które Isabella nałogowo zbierała. Była największą promotorką tych zdolnych projektantów, a jej garderoba była pełna najznakomitszych kreacji i dodatków. We wrześniu jej imponująca kolekcja zostanie wystawiona na sprzedaż .

Aukcja garderoby Isabelli Blow

Więcej o: