Karl Lagerfeld zrobił zdjęcia do katalogu wysyłkowego

Karl Lagerfeld coraz częściej ma do czynienia z tzw. "niską modą". W 2004 roku zaprojektował kolekcję dla marki H&M, a ostatnio zrobił zdjęcia do wysyłkowego katalogu 3 Suisses.

Projektant oprócz tworzenia kolekcji dla Chanel , Fendi i własnej firmy współpracuje też z wieloma firmami i zajmuje się fotografią . Karl został wybrany do stworzenia kalendarza Pirelli na 2011 rok , regularnie robi zdjęcia do wybranych magazynów modowych, ale ostatnio "obniżył loty". Ponownie nawiązał współpracę z marką, która nie kojarzy się z luksusem, prestiżem, czy wielkim poważaniem w świecie mody. Zgodził się zrobić zdjęcia do katalogu wysyłkowego i sam wystąpił na kilku fotografiach.

katalog 3 Suisses jesień/zima 2010/2011katalog 3 Suisses jesień/zima 2010/2011 fot. mat. prasowe

Karl sfotografował Iris Strubegger do katalogu 3 Suisses na jesień/zimę 2010/2011. Modelka ma na sobie ubrania w cenach od 14,99 do 199 euro. Sam projektant zgodził się pozować siedząc na czarnej pralce , bo jak powiedział jest bardzo elegancka i ładna.

Chciałbym mieć jedną - nie by prać ubrania, ale by postawić w garderobie i trzymać w niej brudną bieliznę." - dodał Lagerfeld.

katalog 3 Suisses jesień/zima 2010/2011katalog 3 Suisses jesień/zima 2010/2011 fot. mat. prasowe

Nawiązanie współpracy z francuskim gigantem w sprzedaży odzieży i dodatków poprzez katalog wysyłkowy może być pierwszym krokiem do tego, by Karl stworzył kolejną tańszą kolekcję . Projektant nie ukrywa, że chciałby powtórzyć sukces , jakim była jego limitowana kolekcja dla szwedzkiej marki H&M w 2004 roku .

Moim marzeniem jest aby włączyć cały dom Lagerfeld w ten rodzaj (masowego) biznesu, ponieważ jestem na wierzchołku luksusu z Chanel i Fendi. Bycie na obu końcach rynku jest szczytem luksusu." - wyjawił w wywiadzie dla WWD.

Lagerfeld powiedział też, że musi porozmawiać o swoim projekcie z zespołem zarządzającym swojej firmy, jeśli się zgodzą Karl Lagerfeld stworzy niezwykłe imperium .

katalog 3 Suisses jesień/zima 2010/2011katalog 3 Suisses jesień/zima 2010/2011 fot. mat. prasowe

Więcej o: