Pielęgnacja długich włosów, czyli przykazania zapuszczania

Długie włosy dodają kobiecości oraz seksapilu. Wyglądają pięknie nie tylko kiedy są rozpuszczone. Przy takich włosach mamy bowiem wiele możliwości stylizacji. Mamy dla was parę wskazówek jak je wspomóc, by zdrowo rosły.

Powszechnie uważa się, że długie włosy są jednym z atrybutów kobiecości . I trudno się z tym nie zgodzić. Doskonale wiedzą o tym również gwiazdy! Zdecydowana większość z nich jest posiadaczkami długich włosów.

Niestety, nawet bardzo długie włosy nie będą się ładnie prezentowały jeśli nie będą zadbane. Farbowanie, rozjaśnianie, suszenie i prostowanie - niszczy włosy. Rozdwojone i przesuszone końcówki, brak objętości i "oklapnięta" fryzura - to najczęstsze problemy z jakimi borykają się kobiety o długich włosach. Poza tym włosy, które są długie i osłabione będą miały większą skłonność do wypadania, gdyż są one ciężkie.

Są to pewnego rodzaju trudności, ale nie stanowią zbyt wysokiej ceny mogącej równać się z pięknymi i lśniącymi puklami, z których możemy tworzyć wiele fryzur. A tym samym odmieniać się kiedy tylko mamy na to ochotę. Długie włosy bowiem dają ogromne możliwości stylizacji, a rozpuszczone i ładnie wymodelowane - świetnie będą się prezentowały na każdą okoliczność. Dodatkowo wyszczuplają optycznie zarówno twarz jak i sylwetkę.

Długie włosy potrzebują szczególnej dbałości, w porównaniu do włosów krótkich, ponieważ są bardziej podatne na uszkodzenia. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji długich włosów. Są to szampony, odżywki, maski, oraz pianki ułatwiające ich rozczesywanie.

Nie jest łatwo zapuścić długie włosy. Tempo ich wzrostu to około 1 cm na miesiąc. Aby więc z krótkiej fryzury zapuścić długie włosy potrzeba jest dużo czasu. Mamy jednak kilka wskazówek jak wspomóc ten proces.

Wskazówki:

1) Podcinaj końcówki. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie sprawi to, że włosy będą rosły szybciej, ale będą zdrowsze. Ich systematyczne podcinanie sprawi, że nie zdążą się one zniszczyć na tyle, by później trzeba było ściąć ich dużo więcej.

2) Stosuj suplementy , które wzmocnią skórę i włosy od środka. Skrzyp polny zawarty w tego typu produktach będzie dodatkowo stymulował ich wzrost.

Cena: 20zł

3) Cebulki włosów możesz stymulować poprzez masaż skóry głowy .Wykonuj go podczas każdego mycia włosów. Ponadto 2 minutowy masaż poprawi ukrwienie skóry głowy.

4) Ogranicz do minimum używanie suszarki, prostownicy i lokówki.

5) Podstawą jest również nawilżanie włosów. Oprócz odżywek - używaj przynajmniej raz w tygodniu maskę na włosy. Świetnie działają również olejki i jedwab. Styliści i fryzjerzy polecają również raz na tydzień zastosować oliwę z oliwek.

6) Farbowanie i rozjaśnianie włosów niszczy je. Więc jeśli już to robisz - wybieraj farby bez amoniaku. Wybieraj wówczas kosmetyki do pielęgnacji włosów farbowanych. Pomogą one w ich regeneracji. Możesz wypróbować również farby naturalne zawierające minimalną ilość środków chemicznych:

10 miejsce: Biokap Nutricolor, roślinna farba do kupienia tylko w aptekach, cena: 40zł10 miejsce: Biokap Nutricolor, roślinna farba do kupienia tylko w aptekach, cena: 40zł Biokap Nutricolor Cena: ok. 40zł

7) Najlepiej wybierać również kosmetyki naturalne , które nie obciążają naszych włosów, dodają blasku i zdrowia. Preparaty takie zawierają wyciągi z roślin, ziół oraz owoców. Włosy nie tylko pięknie wyglądają, ale również pachną.

10 miejsce: Biokap Nutricolor, roślinna farba do kupienia tylko w aptekach, cena: 40zł10 miejsce: Biokap Nutricolor, roślinna farba do kupienia tylko w aptekach, cena: 40zł10 miejsce: Biokap Nutricolor, roślinna farba do kupienia tylko w aptekach, cena: 40zł

Cena: 99zł

A jak wy dbacie o kondycję waszych długich włosów?

Więcej o: