Makijażystka Rihanny zdradza tajniki makijażu

Karin Darnell - długoletnia wizażystka Rihanny w wywiadzie dla angielskiego wydania Elle zdradziła tajniki makijażu Rihanny. Dowiedzcie się jakie triki wizażu sprawiają, że zarówno na teledyskach jak i koncertach gwiazda zawsze wygląda świetnie.

Na cerę:

Na ciemnej skórze ciężej jest nadać skórze odpowiedni kolor. Aby uniknąć płaskiego efektu w makijażu używa się jaśniejszego podkładu niż naturalny kolor skóry a następnie aplikuje się ciemniejszy lub jaśniejszy światłocień na kości policzkowe, noc, skronie, czy brodę. Cienie modelują kształt twarzy. Wizażystka nakłada bazę palcami i najważniejszym dla niej słowem jest - mieszanie.

Poza tym nie nakładam za dużo pudru w proszku. Gdy skóra jest lekko wilgotna - wygląda młodziej. Aby nie była zbyt świecąca - zwyczajnie odciskam na twarzy chusteczkę i muskam ją transparentnym pudrem"

Dla uzyskania efektu smoky eyes:

Kiedy maluję Rihannę lubię zastosować ciemny cień na dolnej linii rzęs. Powiększam dzięki temu oko i wychodzę grubszą warstwą cienia w kierunku skroni, delikatnie ku górze. I znów mieszanie jest tu kluczem do osiągnięcia sukcesu. Przez dłuższy czas nie wykorzystywałam tego triku, ale wróciłam do niego w teledysku Rihanny: "Rude Boy".

Dla mnie smoky oznacza mgłę. Nie musi być czarny, wystarczy, że będzie się rozmywał. Ciemny kolor bzu połączony z maskarą i eyelinerem również da świetny efekt. Najbardziej typowy makijaż smoky eyes Rihanna miała w teledysku "Rock star". Oczy były pomalowane na czarno ale pomieszałam ten kolor z ceglanym cieniem".

By kolor szminki był idealny:

Lubię malować Rihannę ciemnymi pomadkami. bardzo dobrze w nich wygląda. Na przykład w teledysku "Te Amo" użyłam do makijaż ust pomadki w kolorze porzeczki. A na środku ust dodałam połysku błyszczykiem. Stworzenie w centrum ust efektu światła (nieważne, czy jest to różowy, czy czerwony kolor) da ciemnym ustom ciepło koloru".

Kolorowe tusze do rzęs:

Karin często korzysta w makijażu oczu z kolorowych tuszów do rzęs. Uważa, że w nowoczesnej wersji ich noszenia powinno się dopasować ich kolor do cieni. Przykładowo wybrać ciemny niebieski z podobnym ciemnoniebieskim kolorem cienia. Jest to świetne rozwiązanie na wieczorne wyjście.

O współpracy z Rihanną:

To świetna współpraca. Ona rozumie modę i trendy i pod koniec dnia wie, że najodważniejsze odsłony to tylko makijaż. Poza tym uwielbia look Twiggy.

Twiggy uważana jest za pierwszą w historii supermodelkę  oraz ikonę mody lat 60. i 70. W 1966 roku została okrzyknięta mianem 'Twarzy Roku' Daily Express. Jej twarz pojawiła się m.in. na okładce magazynu Vogue. Wraz z Mią Farrow tym ekstremalnym i na owe czasy oryginalnym ścięciu włosów zrobiły furorę. Wraz za nimi tysiące kobiet zaczęło łamać ówczesne standardy kobiecego piekna.Twiggy uważana jest za pierwszą w historii supermodelkę oraz ikonę mody lat 60. i 70. W 1966 roku została okrzyknięta mianem "Twarzy Roku" Daily Express. Jej twarz pojawiła się m.in. na okładce magazynu Vogue. Wraz z Mią Farrow tym ekstremalnym i na owe czasy oryginalnym ścięciu włosów zrobiły furorę. Wraz za nimi tysiące kobiet zaczęło łamać ówczesne standardy kobiecego piekna. adagamov.com

O nowej fryzurze Rihanny:

Twiggy uważana jest za pierwszą w historii supermodelkę  oraz ikonę mody lat 60. i 70. W 1966 roku została okrzyknięta mianem 'Twarzy Roku' Daily Express. Jej twarz pojawiła się m.in. na okładce magazynu Vogue. Wraz z Mią Farrow tym ekstremalnym i na owe czasy oryginalnym ścięciu włosów zrobiły furorę. Wraz za nimi tysiące kobiet zaczęło łamać ówczesne standardy kobiecego piekna.AP/Arturo Rodriguez

Ona nie mogła się doczekać kiedy będzie mogła przefarbować włosy na czerwony kolor. To zabawna zmiana na lato. jest młoda i lubi eksperymentować ze swoim wyglądem.

Jak wam się podobają makijaże Rihanny?
Więcej o: