Okiem fryzjera - najmodniejsze letnie stylizacje

Lato już w pełni. Pisaliśmy już o modnych na ten sezon fryzurach. Nikt jednak nie wie o trendach tyle co sami styliści. Tym razem o tym co najmodniejsze opowiedziała nam fryzjerka i właścicielka salonu Stylizacji i Wizażu - Anna Chołota.

W letnich trendach tego roku zauważamy tęsknotę za naturą . Łączymy swobodę i zabawę z delikatnością i naturalnością. W pomysłach na fryzury obserwujemy inspirację okresem Flower Power , bo jak powszechnie wiadomo moda prędzej, czy później zawsze do nas powraca.

Długie niesfornie wycieniowane włosy , przewiązane cienkim skórzanym rzemykiem wokół głowy kojarzy się jednoznacznie ze stylem hippie. Również przedziałek zmienia swoje miejsce z boku na środek . Natomiast jeśli wybieracie się na plażę - to nie zapomnijcie o opaskach, które teraz przeżywają swoje największe od lat powodzenie. Są obecnie bardzo trendy i pomysłów na ich noszenie jest bardzo wiele :

- w wersji wieczorowej możemy wybrać te zdobione błyszczącymi kamieniami. Skutecznie odwrócą uwagę od wysuszonych słońcem włosów.

- natomiast ozdobione barwnymi kwiatami , czy kolorowymi piórami ożywią plażowy wizerunek. Wielobarwne ozdoby będą się świetnie komponowały z naturalnym kolorem włosów.

Kolory również czerpiemy z natury: odcienie zboża, mokrego piasku, czy ziemi.

Natomiast paletą barw, która jest najbardziej trendy jeśli chodzi o koloryzację włosów to:

- wszystkie odcienie rudości,

- kolor zachodzącego słońca,

- ognista miedź, czy też płonący ogień.

Do tego typu kolorów dobiera się ozdoby, których zadaniem powinno być ochłodzenie wizerunku.

Czego unikać:

- ciężkich, metalowych ozdób - zamiast tego projektanci polecają ozdoby nasycone kolorami oceanu i rafy koralowej (to samo zresztą tyczy się trendów w makijażu).

Jakie dodatki:

Błękitne turbany, turkusowe kapelusze, liście kwiatów - to elementy, które udekorują plażowy look.

Oprócz tego misternie plecione warkoczyki i kłosy będą świetnym pomysłem na fryzurę, zarówno na dzień jak i na wieczór. Skutecznie przy tym odejmują kilka lat.

Dla odrobinę starszych kobiet polecane są odcienie brązu: od cappuccino po czekoladę.

Tego lata nikt nie powinien przejść obok nas obojętnie. Odważmy się odmienić i odrobinę zaszaleć. Ten sezon oznacza swobodę i neguje jakiekolwiek modowe przymusy. Najważniejsze, by wybierając spośród trendów znaleźć coś w czym same będziemy czuły się najlepiej.

W galerii znajdziecie również kilka zdjęć z pomysłami na modne fryzury wieczorowe.

Więcej o: