Kolorowe soczewki kontaktowe wciąż na topie

Pierwotnie soczewki kontaktowe były tworzone z myślą o osobach mających wadę wzroku. Dziś może je nosić każdy i to w różnych kolorach i wzorach. Dają możliwość zmiany wizerunku również osobom bez wady wzroku.

Współczesna technologia najpierw pozwoliła osobom noszącym okulary na zmianę i wprowadziła innowacyjne rozwiązanie, którym były szkła kontaktowe . Następnie pozwoliła na stworzenie takich produktów, które nie tylko pozwalają na korekcję wzroku, ale również na zmianę koloru tęczówki.

Kolorowe soczewki kontaktowe nie są żadną nowością. Zostały wprowadzone już dawno. Na początku była to nowość wykorzystywana przez osoby, które i tak już nosiły soczewki korekcyjne. Dziś jest inaczej. Coraz więcej osób korzysta z kolorowych soczewek, by odmienić swój wygląd lub wizerunek.

Jest to możliwe na wielu płaszczyznach, ponieważ mogą pogłębić naturalną barwę oczu , lub zupełnie ją zmieniać.

W pierwszym przypadku kolor może mieć delikatny odcień - dobiera się wtedy soczewkę pod istniejący kolor tęczówki , a jej zadaniem jest podkreślenie tego koloru i wzmocnienie go, ewentualnie dodanie kolorowych refleksów .

W drugim przypadku soczewki mogą całkowicie zmienić kolor oczu . Z brązowych zrobić niebieskie i na odwrót. Nie zawsze jednak wygląda to stuprocentowo naturalnie, zwłaszcza kiedy osoba ma ciemnobrązowe oczy i chce uzyskać kolor niebieski lub zielony.

Dla bardziej odważnych : pozwalają na zupełną i bardziej szaloną zmianę poprzez nadanie tęczówce nietypowego koloru takiego jak czerwony, biały, czy złoty.

Inną formą są również kolorowe soczewki z różnymi wzorami . Możemy nadać twarzy zwierzęcy wygląd, wcielić się w przybysza z obcej planety, zielonookiego gada lub postać z japońskich anime. Nie ma problemu również z dowolnymi wzorami takimi jak gwiazdy, kwiat, kula bilardowa, czy oczy wilka.

Ten typ soczewek wykorzystywany jest często w filmach, czy teledyskach, gdzie gwiazdy chcą uzyskać bardziej ekscentryczny wygląd. Najbardziej znanym piosenkarzem, którego soczewki są stałym elementem wizerunku jest Marilyn Manson.

Podsumowując:

Chcąc nadać spojrzeniu głębi, lub od czasu do czasu zwyczajnie się odmienić i zwrócić na siebie uwagę (co nam kobietom zdarza się dość często) kolorowe soczewki są świetnym rozwiązaniem. Są jednak osoby, które swoich dobrze dobranych oprawek okularów nie zamieniłyby na nic innego.

Ceny kolorowych soczewek są zróżnicowane w zależności od producenta optyki oraz rodzaju soczewki. Można je zamówić zarówno przez internet jak i kupić w sklepie optycznym. Cena mieści się w przedziale od 40 do 150zł.

Katarzyna B.

Zobacz też:

Złote soczewki od Diora

Co myślisz o kolorowych soczewkach kontaktowych?
Więcej o: