Kostiumy kąpielowe, które wyszczuplają

Chciałybyście optycznie zmniejszyć sylwetkę? Zapoznajcie się z kilkoma zasadami, którymi się powinnyście kierować przy wyborze jednoczęściowego kostiumu kąpielowego.

Marszczenia

Wierzcie w to lub nie, ale trochę dodatkowej tkaniny w postaci marszczeń lub fałdek sprawi, że będziecie wyglądać szczuplej. Kupując kostium kąpielowy powinnyście kierować się tą samą zasadą, co przy wyborze bluzek. Najważniejsze jest by fałdki brzucha zostały ukryte, a ten efekt uzyskacie właśnie przez wykorzystanie marszczeń. Zmarszczone mogą być boki kostiumu, środek lub okolice dekoltu, czy talii. Takie pofałdowania odwrócą uwagę od niedoskonałości sylwetki.

Kostium kąpielowy shape fx - przeceniony na 49 dolarówKostium kąpielowy shape fx - przeceniony na 49 dolarów www.shapefx.com

Mały wzór

Duże wzory powiększają. Ta zasada obowiązuje przy wyborze sukienek i bluzek, więc jeśli chcesz zmniejszyć sylwetkę wybierz małe wzory. Mogą to być kropki, kwiatki lub inne. Ważne by były symetryczne. Drobny wzór optycznie zmniejszy sylwetkę.

Ozdobny dekolt

Kostium z detalami na górze to idealny wybór dla osób, które chcą odciągnąć spojrzenia od dolnych części ciała. Różne ozdoby, jak falbanki zwracają uwagę na górną część sylwetki. Możecie wybrać kostium z ozdobnym dekoltem zrobionym z kamieni lub cekinów, albo wielką falbaną.

Kostium kąpielowy Spanx - 107 dolarówKostium kąpielowy Spanx - 107 dolarów www.spanx.com

Kostiumy wiązane na szyi

Taki model subtelnie wydłuża ciało i rzeźbi sylwetkę. Ramiona są wyeksponowane przez co uwaga jest zwrócona na górą połowę ciała. Można to połączyć z poprzednimi elementami.

Kostium z paskiem

Choć może to się wydawać dziwne, kostiumy jednoczęściowe z pasem w talii nadają sylwetce kształt klepsydry. Podkreślają talię i optycznie zmieniają proporcje.

Kostium płetwonurka

Kostium z tej grupy powinien mieć kontrastujące pasy po bokach, dzięki czemu sylwetka wydaje się szczuplejsza. Takie modele często mają suwak na środku, co dodatkowo zmienia proporcje sylwetki. Jeśli nie lubicie sportowych fasonów możecie wybrać monokini, które działa w podobny sposób. Wycięcia optycznie zmienią sylwetkę i nadadzą jej kształt klepsydry.

Kostium kąpielowy - ok. 44 dolaryKostium kąpielowy - ok. 44 dolary www.newport-news.com

Kostium w stylu retro

Takie kostiumy wyglądają, jakby koszulka została doszyta na majtki. Góra może być marszczona, albo prosta, ale dół powinien być zabudowany. Niestety to optycznie skraca nogi, choć można tego uniknąć wybierając mniej zabudowany model. Kostiumy z wysokim stanem dodatkowo spłaszczają brzuch.

Więcej modeli w GALERII !

Więcej o: