Marysia SWIM

W świecie mody robi się coraz głośniej o znakomitych kostiumach kąpielowych Marysia SWIM. Marka została założona przez Polkę, Marię Dobrzańską Reeves mieszkającą w Stanach Zjednoczonych.

Maria Dobrzanska Reeves urodziła się w Polsce. Po ukończeniu warszawskiej szkoły baletowej dołączyła do rodziców mieszkających w Delaware w Stanach Zjednoczonych. Początkowo miała zostać fizykoterapeutą, jak jej mama, ale po wizycie u koleżanki, która zaczęła studiować projektowanie mody postanowiła zmienić plany. Rozpoczęła roczne studia w Fashion Institute of Design and Merchandising (FIDM) w Los Angeles, a po ukończeniu szkoły przeprowadziła się z mężem do Charleston i odbyła staż w Milly w Nowym Yorku. Wtedy rodzina namówiła ją na własny biznes i projekt zaczął nabierać kształtów. W 2007 roku Maria Dobrzańska Reeves założyła firmę marysia CHARLESTON , a rok później zadebiutowała resortową kolekcją kostiumów kąpielowych Marysia SWIM na wiosnę 2008.

Maria Dobrzanska Reeves projektantka marysia CHARLESTONMaria Dobrzanska Reeves projektantka marysia CHARLESTON Maria Dobrzanska Reeves fot. AP/Lynne Sladky

Debiutancka kolekcja okazała się hitem . Projekty zostały docenione za wygodę, klasę i doskonałe materiały, co stało się wyróżnikiem tej marki. Każda kolejna kolekcja zaskakuje coraz lepszymi projektami. W 2009 kolekcja Marysia SWIM została nagrodzona podczas Charleston Fashion Week's Emerging Designer. Marię Dobrzańską Reeves zaproszono też do udziału w Mercedes Benz Miami Fashion Week Swim . Linię można kupić w popularnym sklepie Urban Outfitters , a kostiumy z kolekcji na lato 2010 zostały zaprezentowane w ostatnim plażowym wydaniu Sports Illustrated. Tyle sukcesów, a to przecież dopiero początek rozwoju marki.

Marysia SWIM kolekcja resort summer 2011Marysia SWIM kolekcja resort summer 2011 www.marysiaswim.com

Sukces był jednak tylko kwestią czasu. Doskonały gust, samozaparcie i pasja to doskonała mieszanka. Podczas projektowania Maria Dobrzańska Reeves myśl o tym, co chciała by sama nosić. Wyobraża sobie swoją idealną klientkę i tworzy dla niej. Wie, że nie każda kobieta wygląda, jak modelka, dlatego skupia się na tym, by wszystkie panie niezależnie od figury dobrze wyglądały w jej kostiumach. Jej zdaniem kostium kąpielowy ma być wygodny i twarzowy , a kobieta powinna się w nim czuć doskonale . Projektantka stawia na proste, ale kobiece fasony i doskonałe materiały. Maria przez długi czas badała tkaniny, które ograniczają promieniowanie UV, są odporne na chlor oraz świetnie leżą i znalazła doskonałą mieszankę, która spełnia jej wymagania. Doskonała jakość i piękne, kobiece fasony to cechy szczególne marki Marysia SWIM.

Maria Dobrzańska Reeves na razie skupia się wyłącznie na modzie plażowej , ale nie wyklucza, że kiedyś to się zmieni. Twierdzi jednak, że zawsze będzie projektować kostiumy kąpielowe, bo doskonale się w tym czuje i co ważne, doskonale jej to wychodzi .

Więcej o: