Już dziś zaczyna się Sieradz Open Hair Festiwal 2010

Już dziś zaczyna się druga edycja Sieradz Open Hair Festiwal - pierwszej w Polsce imprezy w kategorii zabawy miejskiej na wolnym powietrzu, polegającej na kreatywnym tworzeniu i prezentowaniu fryzur.

Na imprezę przybywają styliści z całego świata, ale również amatorzy, którzy są zainteresowani stylizacją.

W programie znajdziecie:

- mistrzowskie pokazy fryzjerskie,

- najbardziej prestiżowy w Polsce Ogólnopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa,

- wybory Miss Open Hair,

- bicie rekordu świata w ilości osób poddawanych jednocześnie stylizacji fryzur,

- w tym roku również koncert brytyjskiej piosenkarki Sonique.

Sieradz Open Hair Festival ustanowiony został na cześć pochodzącego z Sieradza Antoniego "Antoine'a" Cierplikowskiego - światowego formatu stylisty fryzur, który na początku XX wieku przez kolejne kilka dekad podbijał Paryż oraz Hollywood i stał się jednym z najsłynniejszych fryzjerów na świecie oraz prekursorem wielu trendów i stylizacji w tej dziedzinie. Nazywany "Antoine'm de Paris" oraz "królem fryzjerów i fryzjerem królów" Antoni Cierplikowski w roku 1909 jako pierwszy na świecie ściął na krótko włosy popularnej francuskiej aktorki Evy Lavalliére. Tak narodziła się popularna do dziś "chłopczyca". W setną rocznicę tego wydarzenia w Sieradzu, mieście w którym urodził się, przez całe życie bywał i w roku 1976 zmarł słynny "Antoine", odbyła się pierwsza edycja Sieradz Open Hair Festival.?

Hasłem tegorocznej edycji będzie Teatr. Impreza trwa do niedzieli. Więcej informacji na stronie Festiwalu: www.openhair.pl

Więcej o: