Kolekcja Fendi na jesień/zimę 2010 - GALERIA!

Karl Lagerfeld tworząc kolekcję Fendi na jesień/zimę 2010/2011 postawił na praktyczny szyk.

Tworząc kolekcje na nadchodzący sezon projektanci skupili się na spokojnej i bezkształtnej sylwetce, a Karl zamiast pochwalić się kunsztem krawieckim skoncentrował się na stworzeniu kolekcji, która jest prosta, szykowna i praktyczna . Ideał?

Dom mody Fendi słynie z pięknych futer dlatego nie mogło zabraknąć ich w kolekcji. W dodatku futra, futrzane dodatki i wykończenia będą jednym z obowiązkowych elementów jesienno-zimowej garderoby. Nic dziwnego, że Karl skupił się więc na nich. Niemiecki kreator zaprojektował piękne patchworkowe futrzane kurtki , płaszcze i kamizelki. Zaproponował też nowe fasony przypominające frak z wycięciem z przodu. Te skrzydłowe płaszcze spodobają się wielbicielkom mody, jednak naszym zdaniem największym hitem kolekcji będą dwustronne płaszcze . Wyglądają, jak tradycyjne nakrycie wierzchnie, ale mają podpinkę z futra i w razie potrzeby można je przekręcić.

Karl skupił się bowiem na praktyczności . Postawił na miękkie, jakby wzburzone bluzki, sukienki i spódnice do połowy łydki zainspirowane ludowym strojem bawarskim nazwanym drindl oraz mała czarne z organzy. Nawet te wieczorne kreacje zostały ozdobione futrem.

Projekt: Fendi (jesień/zima 2010/2011)Projekt: Fendi (jesień/zima 2010/2011) Fendi fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Paleta barw jest wyciszona . Dużo w niej szarości, brązów, które doskonale ożywia zieleń i żółć. Nie ma zbyt dużo wzorów. Pojawia się kratka i drobne, graficzne kwiatki. Sylwetka jest otulona, a talia podkreślona. Spódnica się wydłuża i sięga minimalnie nad kolano, a buty przypominają kalosze .

GALERIA !

Główne elementy, które będą modne jesienią 2010:

- spódnice do połowy łydki wiązane w talii

- futrzana kamizelka, płaszcz lub kurtka

- płaszcz o ciekawym fasonie

- pasek do pokreślenia talii

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI LULI I DODAWAJ ZDJĘCIA SWOICH UBRAŃ !

Więcej o: