Filmowa reklama Missoni

Włoska marka Missoni zrezygnowała z tradycyjnych sesji zdjęciowej i zdecydowała się reklamować kolekcję na jesień/zimę za pomocą niekonwencjonalnego filmu, który naprawdę warto obejrzeć.

W najbliższym czasie nie spodziewajcie się, że zobaczycie reklamy marki Missoni w czasopismach. Firma zrezygnowała z tradycyjnej sesji zdjęciowej i zamiast sławnego fotografa zatrudniła reżysera. Kenneth Anger znany jest z takich produkcji, jak choćby "Fireworks" i "Scorpio Rising". Ten osiemdziesięcioletni artysta uwielbia pracę w późnych godzinach nocnych i nad ranem używając zaawansowanych instrumentów, takich jak kamera cyfrowa firmy RED, która ma cechy klasycznej kamery 35 mm.

Fascynuje mnie użycie kolorów przez Kennetha Angera i jego zdolność do transformacji filmu w trójwymiarową teksturę, strukturę złożoną z obrazów w ruchu." - tak Angela Missoni wyjaśniła dlaczego wybrała do swojej kampanii jednego z najsłynniejszych reżyserów amerykańskiego kina awangardowego.

Produkcja Angera nawiązuje do poprzedniej, rodzinnej sesji zdjęciowej zrobionej przez Juergena Tellera na wiosnę/lato 2010. W filmie również wystąpili członkowie włoskiej rodziny Missoni.

Obrazy Juergen Tellera do kampanii na wiosnę/lato 2010/2011 były odzwierciedleniem i przedstawieniem naszego codziennego życia rodzinnego" - powiedziała Angela Missoni - "Eksperymentalne podejście Kennetha Angera i jego styl narracji, z drugiej strony, przekształcił nową kampanię w sublimację naszego świata.

Film w niekonwencjonalny i wyrafinowany sposób przedstawia rodzinę . Składa się on bowiem z szeregu skumulowanych i nakładających się portretów. Żywy obraz złożony z unikalnych wzorów, motywów, szwów, dzianin i stylów przypomina symboliczny splot ulotny, jak sen. To przenikanie się i mieszanie nastrojów, fabuł i sytuacji sprawia, że film "Missoni" jest jakby snem o filmie w filmie . Surrealistyczna, senna interpretacja tempa narracji, przestrzeni, obrazów, twarzy, gestów, ubrań i kostiumów z różnych epok naprawdę zaskakuje .

Missoni jesień/zima 2010/2011 film

Film Missoni:
Więcej o: