Abbey Lee Kershaw - tylko trochę grzeczna dziewczynka

Patrząc na dziecięcą buzię Abbey Lee Kershaw nie powiedzielibyście, że ta modelka pozowała w tylu odważnych sesjach. Australijce nie brakuje jednak przebojowości i seksapilu, co w połączeniu z jej niewinną urodą, tworzy mieszankę wybuchową.

Tego roku nagie ciało Abbey Lee pojawiło się na deskorolkach . Szwajcarska firma Doodah , która jest ich producentem, postanowiła ozdobić swój sprzęt podobiznami topmodelek. Abbey Lee pozbawiona ubrań, ale za to w czerwonych szpilkach, miała doborowe towarzystwo, m.in. Anji Rubik i Lary Stone , które również zgodziły się wziąć udział projekcie. Przypuszczalnie Abbey Lee nie jeździ na deskorolce, ale jako Australijce może być jej bliższa deska surfingowa .

Isabeli Fontana, Lara Stone, Toni Garrn, Edita, Erin Wasson, Anja Rubik i Abbey Lee Kershaw na deskorolkach DoodahIsabeli Fontana, Lara Stone, Toni Garrn, Edita, Erin Wasson, Anja Rubik i Abbey Lee Kershaw na deskorolkach Doodah Abbey Lee Kershaw fot. mat. prasowe

Wychowała się w Melbourne, po czym, mając 17 lat, ze względu na karierę modelki, przeprowadziła się do słonecznego Sydney . Tam każdego dnia kąpała się na plaży Bondi. Pytana o ulubiony typ kostiumu kąpielowego - odpowiada z rumieńcem na twarzy, że woli być topless . Ciekawa, co o tym myśli jej babcia? Zapewne nic złego, bo to właśnie ona towarzyszyła jej na plaży w dniu, gdy zauważył ją skaut z agencji modelek. Kiedy w 2004 roku Abbey Lee wygrała konkurs magazynu Girlfriend dla młodych piękności, musiała pożegnać się z domem rodzinnym. Natomiast od 2007 jej bazą jest Nowy Jork.

Okazja, by znów spędzić trochę czasu na plaży, przytrafiła się podczas sesji zdjęciowej do kalendarza Pirelli 2010 . Pozowała Terry'emu Richardsonowi w brazylijskich pejzażach razem z innymi Australijkami, Mirandą Kerr i Catherine McNeil . Wielkie zainteresowanie mediów tym projektem na pewno nie deprymowało Abbey Lee. Tego, czym jest rozgłos, doświadczyła podczas dwóch pokazów Victoria's Secret . Przed obiektywem Richardsona pewnie też zachowała spokój. Przecież już w pierwszym tygodniu pobytu w Nowym Jorku poznała Mario Testino , który zaangażował ją do kampanii D&G .

Abbey Lee Kershaw w kamapanii D&G pre-fall 2008Abbey Lee Kershaw w kamapanii D&G pre-fall 2008 Abbey Lee Kershaw fot. mat. prasowe

Praca modelki to ciężki kawałek chleba. Abbey Lee przekonała się o tym, gdy w 2008 zemdlała przed pokazem Alexandra McQueena . Ogólne przemęczenie, za ciasny gorset i wysokie obcasy zrobiły swoje. Kolejne nieszczęście wydarzyło się, kiedy z powodu kontuzji kolana musiała opuścić tygodnie mody w lutym i marcu 2009. Pół roku później wzięła już udział w prezentacji kolekcji wiosna/lato, ale wciąż odczuwała ból w nodze.

Abbey Lee Kershaw pokaz Stella McCartney (wiosna/lato 2010)Abbey Lee Kershaw pokaz Stella McCartney (wiosna/lato 2010) Abbey Lee Kershaw fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Gdybym nie była modelką, byłabym chodzącym kolażem. Postrzegam swoje ciało jako białe płótno, które czeka, by je wypełnić." - przyznaje.

Swój plan Abbey Lee zaczyna wprowadzać w życie. Ma już osiem tatuaży , a także kolczyki w nosie i sutku. Domy mody, z którymi podpisywała kontrakty, chyba nie pochwaliłyby tej polityki. Abbey Lee już od dawna współpracuje z Gucci, który zresztą miał ją na wyłączność podczas tygodnia mody w Mediolanie. Teraz przyszła pora na Chanel - wkrótce wypatrzycie tę 23-latkę w kampanii jesienno-zimowej.

Abbey Lee Kershaw Vogue Germany sierpień 2010Abbey Lee Kershaw Vogue Germany sierpień 2010 Abbey Lee Kershaw fot. skan

Wprawdzie utalentowana modelka potrafi wywiązać się z każdego zlecenia, ale do osobowości Abbey Lee pasują zwłaszcza takie sesje, jak ta z sierpniowego numeru niemieckiego "Vogue'a". Wykonano ją w duchu hippisowskiej cyganerii lat 60. i 70.. Abbey Lee nie narzekała pewnie na fakt, że do sesji zaproszono jej chłopaka, Matthew Hutchinsona , który jest muzykiem. Ciekawe, czy nie jest zazdrosny o to, że jego ukochana ma oprócz niego jeszcze inny obiekt uczuć. Chodzi o jaszczurkę o wdzięcznym imieniu Annie Hall, którą modelka czasami zabiera ze sobą do pracy.

Jeżeli mam być szczera, nie wiedziałem, że w ogóle istnieje coś takiego, jak praca modelki. Nie pochodzę z rodziny, która kiedykolwiek związana była z modą." - powiedziała w jednym z wywiadów modelka.

Po kilku latach w tej branży Abbey Lee już wie, na czym polega praca modelki. A pomyśleć, że zanim ją odkryto, pracowała w supermarkecie w dziale z pieczywem.

Andrzej Grabarczuk

Więcej o: